Ako si vybrať zariadenie, ktoré vám prezradí správnu hmotnosť tovaru?

Kontrola a presnosť meraní nie je len dôležitým aspektom v boji proti nadváhe. Ak chcete presne určiť hmotnosť konkrétneho tovaru a vypočítať správny pomer ceny k hmotnosti, nezaobídete sa bez špeciálnych obchodných váh.

Typ váhy je dôležitý

Najskôr si musíte vybrať medzi elektronickými a mechanickými váhami. Prvý typ z nich je presnejší, a preto populárnejší, druhý je menej presný, ale lacnejší. V elektronických váhach môže byť okrem merania váhy aj mnoho ďalších funkcií, mechanické váhy vám prezradia len jedno. Dôležitá je aj odchýlka váženia a presnosť, s ktorou majú tie mechanické väčšie problémy. Preto sú populárnejšie moderné obchodné váhy, ktoré majú dokonalú výbavu!

Materiál tela zjednodušuje používanie a starostlivosť o váhy

Najpopulárnejšími materiálmi sú dnes sklo a plasty. Sklenené váhy vyzerajú efektívnejšie a spoľahlivejšie ako plastové modely, ale starostlivosť o ne bude náročnejšia: veľa sklenených povrchov sa ľahko znečistí, navyše rozbitie sklenených váh spadnutím aj obyčajného pohára na ne je veľmi jednoduché. Do obchodu a na podnikanie, kde je práca s veľkým množstvom tovaru pravidelná, sú najlepšie kovové modely z ľahkých zliatin.

Funkcie rozhodnú o využití

Výber funkcií závisí od vašich potrieb. Ak je dôležitá len hmotnosť, lacnejšie modely vám postačia. Dnes však už majú aj tie najzákladnejšie triedy moderných váh displej s niekoľkými funkciami, kde sa okrem váhy okamžite zobrazuje aj percentuálne vyjadrenie alebo počet jednotiek, čo už ale hovoríme o špeciálnych počítacích váhach. Váhach, ktoré sa používajú najmä v predajniach železiarstva, v rôznych výrobných procesoch alebo pri inventúrach. Samozrejme, závisí aj od typu a stavu váženého materiálu. Preto si vyberajte podľa kritérií, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

Publikované: 01. 10. 2019

Kategória: Financie a podnikanie

Autor: Viola Vondráková