Ako priniesť domov jar: začnite pri drobnostiach a dekoráciách

Jar nám klope na dvere a to znamená jediné – je načase zmeniť celkovú výzdobu nielen exteriéru, ale aj interiéru. Aj keď sa očakávajú ešte drobné mrazíky, neznamená to, že jar už nemôže vykukovať z vášho domova. Preto z poštových schránok odoberte všetky zimné výzdoby a uprednostnite niečo typicky jarného, ktoré vám vnukne príjemný pocit blaženosti do vnútra.

Prvé jarné kvety nielen do kvetinových záhonov

Ako spoznáte, že do našej republiky vstúpila jar? Tak, že sa príroda začne krásne prebúdzať. Napríklad začnú vychádzať na povrch typické jarné kvety, ktoré si nájdu svoje miesto nielen v kvetinových záhonoch, ale aj inde. Môžu totiž zdobiť aj hrantíky, ktorými ozdobíte okenné parapety.

Pri typicky jarných rastlinách musíte počítať s tým, že tieto rastliny s vami nebudú počas celého teplého obdobia. Sú iba prechodné čiže z narcis, tulipánov alebo snežienok sa budete radovať iba obmedzený čas. A ten je teraz.

Je načase vymeniť veniec na vchodových dverách

Prakticky v každej domácnosti spoznáte, že sa zmenilo ročné obdobie, ak sa zmení aj veniec na vchodových dverách. Väčšinou rodiny s deťmi si nenechajú ujsť možnosť vymeniť túto vonkajšiu dekoráciu, mnohokrát dokonca na jej podobe pracujú so samotnými deťmi.

V prípade, že chcete zmeniť veniec, ktorý visí na dverách, nezabudnite na aplikáciu najmä typicky jarných drobností, ako sú kvety, vtáčikové alebo podobné.

Pastely do spálne aj obývacej izby

Okrem toho je tiež možné pozmeniť trochu tie interiérové farbičky, ktoré na vás vykukujú zo všetkých strán. Stávkujte napríklad na pastely, ktoré si nachádzajú svoje miesto ako v obývacích izbách, tak v spálňach. Stačí, keď sa zmenia napríklad obliečky na vankúše, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pohoviek aj postelí.

Práve pastely idú s jarou ruka v ruke av človeku práve tento odtieň irituje jar.

Publikované: 28. 02. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková