Ako si vybrať krásny šperk, ktorý môžete nosiť každý deň?

Šumivé diamanty, svetlé rubíny, aristokratické smaragdy, nádherné perly a iné drahé kamene fascinujú svojou krásou. Aby ste si ale mohli touto krásou spríjemňovať každý jeden deň, mali by ste si podľa toho vybrať aj svoj obľúbený šperk. Vieme, ako na to!

Funkcie výberu šperkov

Ak si kupujete šperky pre účasť na slávnostnej udalosti, musí to byť v súlade s outfitom. To však neznamená, že by mal byť zladený s farbou oblečenia. Krásny náramok môžete na svojej ruke nosiť každý jeden deň. Dôležité je, aby bol pevnejší a vydržal možno väčšie a každodenné zaťaženie! Pri výbere šperku pre darček by ste mali začať od farby očí osoby, ktorej je určený. Oči človeka sú napokon trochu podobné drahokamom, sú také hlboké a nasýtené ako majstrovské diela šperkárov. Okrem toho šperky prispôsobené farbe očí môžu byť vynikajúcou voľbou nielen pre akúkoľvek oslavu, ale aj pre každodenné nosenie. Hlavná vec je, aby nebol príliš a zbytočne masívny. Ako napríklad jemný a elegantný náhrdelník. Mimochodom, pokiaľ ide o veľkosť, jeho výber závisí často aj od veku dámy. Čím staršia žena, tým väčšie kamene v šperkoch by mali byť. Ale, ako viete, šperky nie sú vybrané len pre vzhľad, ale aj podľa znamenia zverokruhu a osobné potešenie.

Ako vybrať šperk podľa drahokamu?

Šperky, ktoré vyšli z rúk majstra svojho remesla, sa už môžu považovať za majstrovské dielo. Najmä ak sú korunované správne rezaným kameňom. Od staroveku bol napríklad diamant považovaný za kameň panovníkov. Diamant je dobrý v tom, že to nie je len drahá a krásna maličkosť, ale aj ozdoba s energiou, ktorá sa každý rok len zintenzívni. Navyše je veľmi odolný. Pri smaragde sa verilo, že dezinfikuje nápoje. Okrem toho ľudia verili, že tento kameň pomáha prekonávať vážne choroby a chrániť lásku. Ďalším jedinečným skvostom, ktorý je dnes veľmi populárny, je rubín. Dáva svojim majiteľom dôstojnosť, silu a odvahu. Od pradávna sa verilo, že dokáže čistiť krv a zastaviť krvácanie. A pre ľudí, ktorí musia riskovať svoje životy, sa môže stať silným amuletom. Nosiť však rubín po celú dobu sa neodporúča, pretože to môže vyžadovať energiu. Ak budete vyberať šperk na každodenné nosenie alebo ako dar, nezabudnite pritom zvážiť jeho veľkosť a faktory, ktoré sme vám spomenuli. Spokojnosť bude potom určite zaručená.

Publikované: 01. 10. 2019

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková