Ako vyberať pánske módne doplnky

Celkový vzhľad netvorí len oblečenie a upravený zovňajšok. Dopĺňajú ho tiež doplnky. Aj keď na trhu nenájdete taký široký výber módnych doplnkov pre mužov ako pre ženy, stále je z čoho vyberať. Ak neviete, ako nakupovať, poradíme vám.

Vyberte si opasok

Najvýraznejším pánskym doplnkom je opasok. Pri jeho kúpe by ste mali okrem dizajnu prihliadať aj na kvalitu. Najkvalitnejším materiálom je koža. Kožené opasky patria síce medzi tie drahšie, na druhej strane však vydržia oveľa dlhšie ako opasky z iných materiálov. Iste si ho nekúpite len na jednu sezónu. Výber opaska závisí od príležitosti, na akú ho budete nosiť. Iný opasok sa bude hodiť k voľnočasovému outfitu a iný do obleku. Napríklad k rifliam a športovej košeli či tričku môžete vybrať opasok s výraznejšou dizajnovou prackou. Do obleku je vhodnejšie menej nápadné prevedenie s dôrazom na eleganciu.

Určite správne rozmery

Pri kúpe opaska zvoľte správnu dĺžku a šírku. Dĺžku merajte od začiatku spony opaska po strednú dierku. Ak vyberáte opasok pre viacero nohavíc, myslite na to, že nohavice sa od seba môžu líšiť výškou sedu. Inú dĺžku bude mať opasok na nohavice, ktoré siahajú až na pás a inú na nohavice, ktoré siahajú len na boky.

Pánske peňaženky a tašky

Módnym a vkusným doplnkom sú aj pánske peňaženky, tašky, šále, rukavice či iné doplnky. Aj pri ich výbere hľadajte kvalitu materiálu. Tento fakt sa týka najmä často namáhaných doplnkov, akými sú pánske peňaženky a tašky. Tieto doplnky vyberajte tiež s ohľadom na praktickosť. Kvalitné pánske peňaženky by mali mať dostatočný počet priehradiek na peniaze, platobné karty a doklady. Dôležitá jej aj veľkosť. Ak nosíte peňaženku najradšej vo vrecku tak ako väčšina mužov, mali by tomu vyhovovať jej rozmery.

A čo dizajn?

Pri výbere tašky, peňaženky aj iných doplnkov je, samozrejme, dôležitý dizajn. Výber farby závisí nie len od vášho vkusu. Dôležitá je tiež farebnosť vášho šatníka. Najlepšou voľbou sú neutrálne farby, akými sú čierna a hnedá. No môžete si vybrať aj iné odtiene. Napríklad béžovú, bordovú, červenú, modrú alebo bielu.

Publikované: 18. 12. 2019

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková