Bývanie

Túžite po americkej chladničke? Uistite sa, že je vhodná aj pre vás

Už na prvý pohľad budí rešpekt. Je robustná, má veľké rozmery a pojme oveľa viac potravín ako klasická kombinovaná chladnička. Americká chladnička je nesplneným snom mnohých slovenských domácností a možno po nej túžite aj vy. Alebo vám len padla do oka a nie ste si istí, či by našla uplatnenie aj u vás doma. Je kúpa tohto veľkého spotrebiča dobrý nápad? Kľúčové informácie nájdete v nasledujúcich riadkoch.

V porovnaní s klasickou kombinovanou chladničkou ponúka americká chladnička oveľa väčší objem. Zvyčajne sa vyrába v kombinácii s mrazničkou, disponuje dvomi dverami a veľmi prehľadným vnútorným usporiadaním. Do malého bytu sa však rozhodne nehodí – zaberá totiž až príliš veľa miesta.

Čo vám americká chladnička ponúkne?

Americké chladničky sa vyrábajú v množstve variantov s funkciami, ktoré sa môžu líšiť. Zvyčajne však skrývajú minibar, výrobník ľadu a ľadovej triešte, zásobník na vodu a ďalšie vychytávky. K veľmi praktickým funkciám patrí napríklad „no frost“ – zabezpečuje, aby sa v chladničke netvorila námraza.

Spoznajte výhody aj nevýhody

K nesporným výhodám americkej chladničky patrí obrovský priestor na potraviny. Ocení to každý, kto vykonáva veľké nákupy. Typicky početnejšia rodina. Veľký objem je zároveň prehľadnejší – nestratíte prehľad o potravinách.

K ďalším benefitom patria prídavné funkcie a vlastnosti (napr. antibakteriálny povrch, prázdninový režim – v praxi sa samozrejme môžu líšiť podľa konkrétneho modelu), jedinečný dizajn a v prípade väčšiny značiek aj prvotriedne spracovanie, ktoré ide ruka v ruke s dlhou životnosťou. Jednoducho ide o neprehliadnuteľný spotrebič, ktorého prítomnosť vyvoláva emócie.

Na druhú stranu majte na pamäti, že viac výkonu vyžaduje viac elektrickej energie (modely tried A ++ a A +++ sú úspornejšie), „majú väčšiu náročnosť na priestor a môžu byť pomerne hlučné (kvalitné americké chladničky týmto nešvárom netrpia).