Ako si vybrať dobré tonery do tlačiarne?

Trh s tlačiarňami a tonermi sa každý rok rozširuje o nové modely a značky. Práve preto vám ponúkame zopár užitočných rád, ako si spomedzi všetkých tonerov vybrať vhodné tie do vašej tlačiarne.

Akú máte tlačiareň?

Skôr, ako sa pustíte do hľadania lacných tonerov, musíte vedieť, akú máte tlačiareň. Nemáme na mysli, akú značku, ale na akom princípe funguje, resp. aký typ tlačiarne máte. Všeobecne poznáme dva typy tlačiarní – laserové tlačiarne a atramentové tlačiarne. Ak máte laserové tlačiarne, kupujte len laserové náplne. Ak ale máte klasickú atramentovú tlačiareň, vyberajte výhradne len atramentové náplne. Nikdy nemôžete dať atramentovú náplň do laserovej tlačiarne.

Atramentové náplne (tonery)

Ak máte atramentovú tlačiareň, potrebujete kvalitný atramentový toner. Každý výrobca tlačiarní predáva originálne tonery, ktorých ceny sú vyššie, nakoľko si platíte aj za značku. Ak chcete aspoň trošku ušetriť a máte atramentovú tlačiareň najznámejšej značky Canon, vyberajte si univerzálnu atramentovú náplň Canon pre určité modely tlačiarní. Pozor, aby ste si omylom neobjednali laserovú náplň tejto značky. Neostávalo by vám nič iné, len ju dať reklamovať. Pri dlhodobejšom nepoužívaní tonery vysychajú, preto ak tlačiarne neplánujete často využívať, odporúčame vám skôr laserové tlačiarne.

Laserové náplne (tonery)

Laserové tlačiarne fungujú na inom princípe. Farby sú v práškovom stave a sú umiestnené v kazete. Ako sme už spomínali, laserové tonery pri dlhodobejšom používaní nevyschnú, a to je ich najväčšou výhodou. Môžete si kúpiť originálne tonery, ale odporúčame vám skôr lacnejšie renovované (sú plnené do pôvodného obalu) alebo kompatibilné vyrábané inými výrobcami vhodné pre určité typy tlačiarní. Ak chcete kvalitné tonery do tlačiarne, vyberajte si také, ktoré vám niekto odporučí, poprípade si prečítajte recenzie.

Publikované: 24. 08. 2018

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková