Chcete ušetriť za plyn? Nezanedbávajte revízie a servis kotlov

Plynové kotly sú zariadenia, ktoré je nutné odborne inštalovať a pravidelne nechať previesť revíziu kotlov. Vďaka tomu sú zariadenia bezpečné pri prevádzke, ale taktiež šetria energiu.

Do každej domácnosti patrí moderný kondenzačný plynový kotol

V nadchádzajúcich štyroch rokov sa ceny plynu v slovenských domácnostiach zdvihnú o 76 %. Ako ustáť tento cenový šok? Predovšetkým vhodnou voľbou kotla aj jeho správnym servisom. Môžeme si síce doma znížiť teplotu a miesto 25 °C si v zime vystačiť s 20 °C. Taktiež máme možnosť naučiť sa efektívnejšie variť, napríklad s pokrievkou či v tlakovom hrnci. V prvom rade by sme ale mali mať moderný plynový kotol a vypúšťať čo najmenej tepla komínom. Dnes by mal byť samozrejmosťou plynový kondenzačný kotol. Ten je svojou konštrukciou a fungovaním prispôsobený pre úsporné vykurovanie domácností. Hodí sa do novostavieb, ale aj ako náhrada starších neekonomických riešení. Pozrite sa, ako funguje kotol, a pochopte rozdiel medzi starými a modernými technológiami.

Servis kotlov šetrí náklady za kúrenie

Kotol, ktorý správne nefunguje, je nielenže nebezpečným a nefunkčným zariadením, ale taktiež môže výrazne zvyšovať náklady na vykurovanie. V kotloch je dôležité pravidelné čistenie zanesených častí a dotlakovanie expanznej nádrže. Súčasne je možné nastaviť ideálny pomer kyslíka a plynu a vďaka tomu znížiť spotrebu plynu. Nezanedbávajte preto servis kotlov. Rozhodne sa vyplatí.

Kondenzačné kotly Viessmann sú špičkou na trhu

Kto hľadá kvalitný kondenzačný kotol, siahne po značke Viessmann. Firma ponúka závesné aj stacionárne kondenzačné kotly, zostavy kondenzačných kotlov a kompaktné kondenzačné kotly. Nechýba ani kompletné príslušenstvo ku kotlom. Môže ísť o rôzne kryty armatúr, bezpečnostné termostaty, montážne pomôcky, pripojovacie sady na inštaláciu či sadu odtokového lievika.

Publikované: 07. 07. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková