Zaobstarajte si umývačku, budete mať viac času pre seba

Umývanie riadu nepatrí medzi obľúbené činnosti. Niet preto divu, že prvé umývačky riadu vznikali už v polovici devätnásteho storočia. Zo začiatku sa síce poháňali kľukou, ale aj tak s nimi bolo umývanie riadu o niečo ľahšie. Na konci storočia potom prišli umývačky poháňané motorom. Odvtedy sa tento skvelý vynález samozrejme zdokonalil. Dnešné umývačky šetria vodu, peniaze, umývajú rýchlo a efektívne. Kto ju doma ešte nemá, mal by to rýchlo napraviť.

Umývačka šetrí peniaze

Umývačka riadu je skvelý pomocník. Na začiatku síce vyžaduje väčšiu investíciu, postupne sa ale peniaze vrátia a po čase začnete vďaka umývačke šetriť. Umývaním riadu v umývačke spotrebujete oveľa menej vody, než by ste spotrebovali ručným umývaním. Vďaka tomu šetríte nemalé peniaze a tiež uľavujete prírode. Vodou sa predsa nesmie plytvať, o tom počúvate už od mala. Sporiť tiež budete na čistiacom prostriedku. Hoci krabica plná tabliet do umývačky stojí celkom dosť, oproti saponátu ušetríte. Ten sa totiž spotrebováva oveľa rýchlejšie.

Umývačka vám daruje čas

Hlavný dôvod, prečo sa ľudia nechávajú zlákať na kúpu umývačky, je jednoznačne snaha ušetriť čas a zbaviť sa nekonečného postávania nad drezom. Umývanie riadu je snáď tá najmenej obľúbená „domáca povinnosť“. Len si to predstavte: Kto má umývačku riadu, spustí po obede príslušný program, uvarí si kávu, ľahne si s knižkou, prečíta si magazín pre mužov alebo pustí televíziu a až príde čas, riad len upratá. Kto umývačku nemá, ujíma sa hubky a miesto odpočinku pracuje. Ktorú variantu si zvolíte? Čas, ktorý vám umývačka ušetrí, môžete doma tráviť oveľa zmysluplnejšie a príjemnejšie. Týždenne tak získate aj niekoľko hodín navyše. Je to veľká príležitosť venovať sa viac samej sebe alebo rodine. Odpočívajte, hrajte sa s deťmi, choďte na prechádzky, vzdelávajte sa. Pomocnica umývačka vám to všetko umožní.

Kam s ňou?

Nie ste si úplne istá, kam umývačku umiestniť? Najlepšie je uviesť umývačku do prevádzky spoločne s celkovou rekonštrukciou kuchyne. Vstavaná umývačka totiž vyzerá najlepšie – vlastne ani nemusí byť vidieť, obvykle elegantne splýva s kuchynskou linkou. Dvierka vyzerajú rovnako ako všetky ostatné, na umývačke pokračuje pracovná plocha. Druhou možnosťou je samozrejme voľne stojaca umývačka, záleží na vás, pre ktorú z variantov sa rozhodnete. V oboch prípadoch máte na výber zo širokej ponuky umývačiek rôznych značiek. Ktorú značku zvoliť? Obľúbené sú umývačky riadu Electrolux. Ich prevádzka je ekologicky aj ekonomicky výhodná – spadajú do kategórie A+ a vyššie. Vyberať môžete z mnohých veľkostí, na svoje si prídu početné rodiny aj osamelé slobodné duše. K dispozícii sú ako vstavané umývačky, tak voľne stojace. Zvládajú rôzne umývacie programy, prispôsobia sa vašim aktuálnym požiadavkám. Veľkou výhodou je odložený štart: Umývačka môže začať umývať tak, aby na vás po práci čakal čerstvo umytý riad. Šetrite čas a kúpte si umývačku. Jej pomoc je skutočne nedoceniteľná!

Publikované: 25. 10. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková