4 plus 1 najväčších chýb v zariaďovaní domácnosti

Každý, kto si praje bývať útulne a reprezentatívne, sa zameriava na vhodnosť každého kúska nábytku. Aké sú najväčšie chyby, ktoré pri zariaďovaní robíme?

Veľké kusy nábytku v malom priestore

Každý interiér si žiada svoje. Zatiaľ čo priestranná obývacia izba môže obsahovať veľkorozmerový gauč, do menších miestností oveľa lepšie zapadnú rozkladacie pohovky. Niektoré bytové priestory sú dokonca také drobné, že je tu lepšie použiť dve samostatné rozkladacie kreslá. V malom byte treba používať múdre riešenia, ktoré nám ušetria priestor. TIP: nakupujte na eshopmania.sk

Nesúrodosť jednotlivých prvkov

Tí, ktorí si na zariaďovanie bytu povolali bytového architekta, majú s jednotnou podobou bytu postarané. My ostatní si starostlivo prečítame stránky magazínov o bývaní a snažíme sa nájsť jeden jediný štýl, ktorý sa bude prelínať celým interiérom. Nesúrodosť jednotlivých kusov nábytku i dekorácií je snáď najväčšou slabinou v zariaďovaní interiéru.

Veľa vecí na očiach

Nie ste si istí, či zvoliť otvorený alebo uzavretý úložný priestor? Vždy voľte uzavretý. Jedine tak budete mať istotu, že váš domov bude disponovať dostatkom svetla, prúdiaceho vzduchu aj energie. nepotrebujete predsa vystavovať všetko, čo ste si kedy zaobstarali. Snažte sa, aby bola opticky miestnosť čo najčistejšia.

Nedostatočné osvetlenie

Osvetlenie je alfou a omegou najmä detských a študentských izieb. Ani v priestore obývačky by ale nemal chýbať skutočne dostačujúci zdroj svetla. Keď si čítame, potrebujeme zdroj silného svetla v miestnosti. V opačnom prípade sa cítime ospalí a otupelí a naša pozornosť rýchlo klesá. Svetelnosť bytu je možné vylepšiť inštaláciou žiaroviek s väčším výkonom, alebo aj pomocou bodových svetiel či okrasných lámp. Ešte jedna vec trápi naše domácnosti. Je to nábytok s leskom. Ten síce frčal pred dvadsiatimi rokmi, dnes je ale skutočne poplatný dobe. Dnes si už nikto nepraje byť otrokom vlastného príbytku a stále leštiť nábytok. Matná je dobrá, už je to tak.

Publikované: 01. 07. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková