4 dôvody, prečo stráviť dovolenku v Nórsku

Plánujete tohtoročnú dovolenku a radi by ste zažili niečo iné ako v minulých rokoch? V tom prípade budete musieť zamieriť opačným smerom ako na juh. Ak ste sa už dostatočne nabažil relaxácie na Jadrane, vydajte sa na sever. Škandinávske destinácie sú z roka na rok obľúbenejšie a zamiluje sa do nich takmer každý, kto sever Európy navštívi. Ale ktorá zo severských krajín by mala byť na vašom zozname ako prvý? Za nás určite Nórsko. V tomto článku, ktorý sme pre vás pripravili spoločne s lifestyle magazínom Forlis.eu, sa dozviete, čím vás malebné kráľovstvo uhranie. Mohlo by sa vám hodiť: Prečítajte si, ako sa správne zbaliť!

1. Dobrodružná cesta po ceste aj vode

Zážitok môže byť už samotná cesta. Samozrejme môžete letieť, ale cestovanie trajektom do Škandinávie je oveľa zábavnejšie. Trajekty do Nórska plaví okolo impozantných fjordov servírujú cestujúcim jedinečné výhľady. Než dorazíte do cieľa, bude pamäť vášho fotoaparátu plná nádherných snímok.

2. Čarovná architektúra ako z rozprávky

Spomínate si na všetky tie rozprávky zo severského prostredia, ktoré ste videli ako malí? Podobne to v Nórsku vyzerá aj dnes. V krajine sa nachádza skanzeny ako Folkmuseum na polostrove - sú plné ľudovej architektúry a rozhodne patrí k hlavným dôvodom, prečo by ste mali čo najskôr navštíviť Nórsko.  

3. Krajina, ktorú obývali legendárny Vikingovia

Pre väčšinu sveta je Nórsko krajinou skvelých lyžiarov a miestom, ktoré kedysi dávno ovládali hrôzostrašné Vikingovia. Hoci boli v skutočnosti trochu iní, než sa o nich traduje, pozostatky vikingskej civilizácie nájdete v Nórsku takmer všade a rozhodne stojí za pozornosť. Za pozretie stojí predovšetkým ohromná vikingská loď na polostrove Bygdoy blízkosti Osla. Na podobných Vikingovia kedysi dorazili až k americkému kontinentu!

4. Pestrá kultúra

V Nórsku sa nudiť určite nebudete. Nóri sú veľmi kultúrny národ a voľný čas trávi v kluboch, na koncertoch, v divadlách a na ďalších miestach, kde nie je o zábavu núdza.Zavítate do Osla, stavajte sa v modernej budove Operahustet, ktorá má tvar ľadové kryhy. Za svoj jedinečný architektonický ráz získala ocenenie Mies van der Rohe. Tak čo vy na to? Rezervujete si trajekt a vyrazíte?

Publikované: 28. 02. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Viola Vondráková