5 šikovných spôsobov odhlučnenia bytu

Jednou z hlavných nevýhod bytového domu je zlá zvuková izolácia. Potrebujete ticho a pokoj, no denno denne vás otravuje veľký hluk od susedov. Preto je celkom logické, že tí z nás, ktorí plánujú vykonať opravy v byte, sa tiež zaujímajú o dobrú zvukovú izoláciu. V tomto článku sa budeme zaoberať 5 spôsobmi, ako zlepšiť zvukovú izoláciu v byte. Dúfame, že budú tieto informácie pre vás užitočné.

Vymeňte okná a dvere

Aby ste sa zbavili hluku z ulice, je potrebné nainštalovať dvojité alebo lepšie trojité okná s dvojitým zasklením. Tesne pred nákupom sa uistite, že kvalita skla je najlepšia a certifikovaná. Napríklad gumené tesnenia by mali dobre priliehať na sklo. Ak všetko urobíte správne, žiadne pouličné zvuky nebudú rušiť vaše citlivé uši.

Utesnite steny

Najprv sa musíte zbaviť všetkých trhlín a prasklín, dokonca aj tých najmenších. Môžu byť opravené tmelom. Takto však zvuková izolácia nevyzerá, je to len predpríprava. Pre maximálny efekt použite zvukovo izolačné materiály. Za týmto účelom môžete po obvode steny nainštalovať kovový rám a vyplniť ho dobrou akustickou penou.

Kvalitný podlahový poter

Aj na podlahu sa dá použiť zvuková izolácia. Kvalitná kročajová izolácia eliminuje zvuky, ktoré vychádzajú z podlahy. Tlmí zvuk krokov a všetkých zvukov, ktoré v minulosti cez podlahu k susedom alebo k vám prenikli.

Stropné dekorácie

Aby ste nepočúvali, ako susedia zhora hlúpo spievajú karaoke, môžete si nainštalovať kročajovú izoláciu aj na strop, nezabudnite vyplniť voľný priestor mäkkými zvukovo izolačnými materiálmi. Celková úprava môže byť vyriešená luxusnými profilmi.

Skontrolujte zásuvky

Ak je konštrukcia budovy nekvalitne urobená, zvuk môže k vám prenikať aj cez zásuvky. Sú to mosty, cez ktoré sa šíri zvuk. Hluk sa tak dostáva z jedného bytu do druhého. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte do tejto diery aplikovať kus sadry s hrúbkou od troch do štyroch centimetrov. Zvuková izolácia môže byť samozrejme drahá, ale stojí to za to, pretože keď sa po náročnom dni vrátite domov, môžete si konečne oddýchnuť a zároveň si užiť ticho.

Publikované: 01. 10. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková