Zamerajte sa na svoje podnikanie a starosti prenechajte iným

Či už ste podnikateľ, ktorý práve zakladá novú firmu, alebo vediete zavedenú spoločnosť a snažíte sa, aby všetko fungovalo tak, ako má, viete, že dnešná rýchla doba kladie dôraz na operatívny a kreatívny prístup podnikateľa. Tím odborníkov v modernej a dobre fungujúcej firme Patentoid si je toho rovnako vedomý a dbá na individuálny prístup ku každému klientovi a pomáha mu bezproblémovo vybaviť všetky dokumenty súvisiace s registráciou ochrannej známky, ktorá ochráni jeho značku pred plagiátorstvom a krádežou zo strany konkurencie.

Čo máme na mysli pod pojmom ochranná známka?

Pojem ochranná známka vám možno veľa nehovorí, ale pravdepodobne ste už videli označenie v podobe veľkého R v kruhu za logom spoločnosti alebo názvom výrobku. Práve toto označenie nám hovorí, že značka alebo názov sú chránené pred plagiátorstvom, a preto nikto iný nemôže používať rovnaké označenie ako vlastník tejto ochrannej známky. Ak chcete účinne chrániť svoju značku, neváhajte využiť služby vyššie uvedenej spoločnosti Patentoid.

V čom spočíva ich pomoc?

V prvom rade presne vedia, aké dokumenty je potrebné k žiadosti o registráciu predložiť, vedia vopred overiť, či už nie je registrovaný rovnaký alebo podobný grafický dizajn, a vedia vám odborne poradiť, na akom území je možné ochrannú známku zaregistrovať. A aké sú náklady na registráciu ochrannej známky? Cena za tieto služby sa pohybuje od 200 do 1 600 eur v závislosti od územia, na ktorom je ochranná známka platná. Avšak ani po úspešnom spracovaní vašej žiadosti sa starostlivosť Patentoidu nekončí. Každá registrovaná ochranná známka je platná 10 rokov, po uplynutí ktorých sa musí registrácia obnoviť. Radi sa o toto obdobie postarajú za vás. Buďte profesionálni a neriskujte, že vám niekto ukradne značku. Ošetrite túto svoju ochrannú známku včas, aby ste sa mohli plne sústrediť na ďalšie úlohy a rozširovanie vlastného podnikania.

Publikované: 03. 11. 2022

Kategória: Financie a podnikanie

Autor: Viola Vondráková