Neviete, kam v Čechách v zime na dovolenku? My áno!

Zima môže byť kúzelná. Vŕzgajúci sneh pod nohami, chalúpky zababušené v údolí zahalené do snehovej prikrývky. Z plných pľúc sa nadýchnete čistého vzduchu a vyrazíte. Na lyže, snowboard, sánky, snežnice. Alebo sa len tak budete nečinne túlať zasneženou krajinou. Páči sa vám tento scenár? Tak čítajte ďalej, a my vám poradíme, kde takú zimu nájdete. Za rozprávkovou zimou nemusíte cestovať veľmi ďaleko. Vyrazte do Krkonôš!

Krkonošské naj

Viete, že Krkonoše sú chránenou pamiatkou zapísanou na zozname svetového dedičstva UNESCO? A že sa môžu pochváliť hneď niekoľkými naj? Krkonoše sú vôbec najnavštevovanejšou českou zimnou destináciou. S najvyššou horou Sněžkou (1603 m) a s najznámejším lyžiarskym strediskom, ktorým je zase Špindlerov Mlyn.

Nuda v Krkonošiach nehrozí

Nechcete lyžovať ani sa brodiť v snehu? Nemusíte! Vyrazte do niektorého z tamojších wellness centier či aquaparkov. Na bowling, alebo si zahrajte tenis v krytej tenisovej hale. Nemusíte však robiť vôbec nič. Nájdite si nejakú tradičnú krkonošskú krčmičku, objednajte si varené víno a tradičné kyselo a len tak rozjímajte.

Kde sa ubytovať?

Ideálne v nejakej tradičnej chalupe. Teda v drevenici. Priamo na ich prenájom sa špecializuje spoločnosť Chalupy Roubal. A verte, že sa nejedná o nejaké obyčajné drevenice, ale zrubové chalupy vskutku luxusné. So saunami aj vonkajšími bazénmi s protiprúdom. S nefalšovanou kachľovou pecou aj dobovými pípami, z ktorých si budete môcť natočiť vychladené pivo.

Zima ako v rozprávke

Naším favoritom je zrubová chalúpka Šípková ako vystrihnutá z obrázkov. Skrátka vskutku rozprávková drevenica nachádzajúca sa priamo pri potoku na svahu Čiernej hory. Vybavená replikami starodávneho nábytku a pecí, za ktorou môžete ako rozprávkový lenivý Honza nocovať. Alebo si aspoň oddýchnuť po obede uvarenom na kachľovej peci so sporákom. Zimu ako v rozprávke máte priamo na dosah.

Publikované: 21. 12. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Viola Vondráková