Doplnky, ktoré oživia interiér vašej domácnosti

Doma je raz len doma, ale aj ten najútulnejší príbytok občas potrebuje trošku osvieženia. Aspoň vizuálneho. Nemusíte búrať steny a vymieňať nábytok – celkom postačí, ak do interiéru vašej domácnosti prinesiete nové farby a jemné doplnky.

Závesy na okná

Ak potrebujete miestnosť opticky predĺžiť, skúste na do nej nainštalovať závesy na okná. Sú ideálne najmä v prípade, že sa v izbe nachádza francúzske okno. Veľmi moderné sú jednofarebné závesy, napríklad v prevedení horčicovo žltej.

Záclony

Obdobnú službu ako závesy môžu vo vašom interiéri spraviť aj metrážové záclony. Ich výhodou je variabilita umiestnenia – môžete ich totiž nainštalovať do vrchnej aj spodnej časti okna. Záclony prinesú do miestnosti romantický nádych, zaručia anonymitu a vizuálne zjemnia celkový dojem z miestnosti.

Vankúše

Vankúše sú veľmi príjemným a vítaným momentom pri zariaďovaní a dolaďovaní interiéru. Dobrou voľbou sú farebné kárované vankúše, ktoré sa hodia prakticky do akéhokoľvek interiéru – dokonca aj tam, kde dominujú farebne jednoliate doplnky.

Kvetiny

Kvetiny by mali mať v domácnosti miesto. Zvlhčujú a okysličujú vzduch, niektorým sa dokonca pripisuje schopnosť pohlcovať elektromagnetické žiarenie z prostredia. Ak chcete niečo nenáročné, zaobstarajte si kaktus. Na trhu nájdete rozmanité druhy, mnohé krásne zakvitnuté.

Obraz(y)

Ak sa vám zdá, že steny vo vašej domácnosti až príliš zívajú prázdnotou, skúste ich ozdobiť pekným obrazom. Nemusí ísť o drahý originál, aj verná napodobenina za pár eur poslúži výborne. V moderných interiéroch vytvorí zaujímavý dojem obraz v pop art štýle, do tradičnejšie ladených miestností zapasujú expresionistické kúsky či obrazy s krajinkami.

Publikované: 29. 09. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková