Moderná tieniaca technika? Jednoznačne pergoly a vonkajšie rolety

Blíži sa záver leta a väčšina z nás si ešte vychutnáva letné slnečné lúče. Je dokázané, že slnečné lúče a slnečné počasie pozitívne vplýva na našu psychiku. Akonáhle je krásny slnečný deň, hneď máme lepšiu náladu. V posledných rokoch sú však u nás letá extrémne horúce a náš organizmus si stále na tieto teploty nedokáže zvyknúť. V lete stúpa počet úpalov, kolapsov z tepla. Aj nasledujúce roky bude moderná tieniaca technika nevyhnutným vybavením, bez ktorého sa náš domov nezaobíde. Ak ale túžite po modernej tieniacej technike a klasické interiérové žalúzie vám príde príliš nudné, vyberte si pergoly a vonkajšie žalúzie.

Pergoly – exteriérové obývačky

V letných mesiacoch pochopiteľne trávime najviac času práve vonku. Príjemné teploty však nemôžeme očakávať komplet celé leto. Niekedy je taký „hic“, že nevydržíte ani pod prístreškom. Kvalitné tienenie vám ale ponúkajú pergoly. S pergolami vstupuje váš interiér do záhrady. Jedná sa o tienenie, ktoré vám vytvorí tzv. exteriérovú obývačku. Ponúknu vám celoročný zážitok z posedenia na terase. Či už sa chcete schovať pred priamym slnkom a zároveň si vychutnávať letné teploty vonku, alebo sa chcete kochať nad jesennou záhradou, pergoly vám poskytnú kvalitné tienenie. Na výber máte z kvalitných hliníkových alebo drevených pergol. Vyberajte si také, ktoré zapasujú k architektúre vášho domu.

Vonkajšie žalúzie

Moderné tienenie, aké ponúka vonkajšie žalúzie, neponúka žiadne iné žalúzie. Dodávajú moderný vzhľad všetkým oknám a krásne vyniknú na rodinných domoch s viacerými presklenými plochami. Zabezpečujú účinnú tepelnú ochranu budovy a umožnia vetrať, aj keď sú zatiahnuté. Ak si vyberiete nové vonkajšie žalúzie, máte istotu, že teploty v interiéri ani počas tých najväčších horúčav nestúpnu. Vonkajšie žalúzie fungujú na princípe naklápania lamiel. Vybrať si však môžete z motoricky ovládaných alebo manuálne ovládaných vonkajších žalúzií.

Publikované: 31. 08. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková