Kofeín na cesty nemusí byť v termoske

Nič tak nepovzbudí ako kofeín. Väčšina z nás začína ráno kávou a u jedenej behom dňa nezostane. Na cesty zas tak vhodnou nie je. Vyskúšajte pri dlhých a náročných cestách, či už na dovolenku, alebo v noci, koncentrovaný kofeín v podobe doplnku stravy. Blížia sa dovolenky a pred nami je často to najdlhšie cestovanie v roku. Ako ho zvládnuť bezpečne? Určite by sme sa na cestu nemali vydať unavení. Dobrý spánok pred cestou by mal byť základ. Ani on však nemusí byť zárukou toho, že udržíme dostatočnú pozornosť v priebehu celej cesty. Pritom práve mikrospánok býva príčinou fatálnych nehôd. Na dovolenku vezieme obvykle celú rodinu. O to pozornejší by sme pri ceste mali byť. Udržať pozornosť nám dokáže pomôcť kofeín.

Bežná káva v termoske však na cesty príliš vhodnou nie je

Popíjať v aute horúcu kávu je ten najhorší nápad. Často pozornosť pri jazde stratíme práve preto, že sa venujeme káve. Ľudská psychika sa pri akomkoľvek pokuse kávy opustiť priestor hrnčeka či pohárika začne venovať výhradne vyriešeniu tohoto problému a stratíme prehľad o ceste. Zastaviť sa na kávu na benzínovej pumpe síce môžeme, ale strácame čas a platíme za ňu nemalé peniaze. Akýkoľvek pobyt na čerpacej stanici výlet predraží. Niekedy nám káva z automatu nemusí chutiť. Tá v plechovke zas býva presladená. Podobne ako energetické nápoje či tie colové. Ideálnym riešením na cesty je preto Kofex – doplnok stravy s kofeínom.

Koncentrovaný kofeín nielen na cesty

Kofex je známy a obľúbený doplnok stravy s kofeínom. Obsahuje čistý kofeín spolu s kofeínom z guarany, ktorá je po káve ešte bohatším zdrojom kofeínu. Každá tableta obsahuje 50 mg kofeínu, z toho 40 mg čistého a 10 mg z guarany. Odporúča sa neprekračovať dennú dávku 5 tabletiek. Kofex vyrába česká spoločnosť Naturvita. Na Slovensko ho distribuuje Happy Trade a kúpiť sa dá napríklad v online lekárni Greenlike.sk. Tento doplnok stravy s kofeínom je obľúbený nielen u vodičov. Hodí sa, kedykoľvek sa potrebujeme viac sústrediť a udržať pozornosť. Je výborným pomocníkom pri plnení dôležitých úloh či pri štúdiu.

Publikované: 10. 06. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková