Na čo myslieť pri zariaďovaní novej kuchyne?

Ak ste došli záveru, že súčasné prostredie vášmu kuchárskemu umeniu nestačí, doprajte si komfortný pracovný priestor, ktorý snúbi eleganciu, funkčnosť, ergonómiu a kvalitu. V takejto kuchyni budete tráviť čas oveľa radšej, a to nielen za sporákom. A my vám prezradíme niekoľko praktických tipov, ktoré by sa vám mohli hodiť...

Moderné kuchyne vo väčšine domácností neslúžia len ako prípravovňa pokrmov. Miestnosť naopak prebrala funkciu spoločenskej miestnosti. Čím ďalej, tým častejšie sa v kuchyni schádzame s rodinou aj z iných dôvodov ako je stolovanie.

Neváhame do kuchyne pozvať svoju návštevu a stráviť s ňou príjemné chvíľky pri káve či čaji. Aj preto sa oplatí premyslieť usporiadanie všetkých prvkov a vytvoriť útulné prostredie, v ktorom sa budete cítiť skvele.

Stredobodom miestnosti je kuchynská linka, na ktorej sa odohráva príprava jedla od A po Z. V menších bytoch je ideálna moderná kuchyne na mieru, ktorá vyťaží z daného priestoru maximum. Zlou voľbou však nie sú ani sektorové kuchyne - aj tie sú do určitej miery variabilné a umožňujú kombináciu jednotlivých podľa individuálnych možností. A konečne, ani niektoré štandardizované kuchynské linky v danom segmente, len musíte vyberať o niečo pozornejšie.

>Inv

Investícia do kvality sa oplatí

Na trhu je síce k dispozícii nespočetne veľa lacných prístrojov, ale tie vám neponúknu pokročilé funkcie ako spotrebiče renomovaných značiek. Pri výbere myslite aj na spotrebu a hlučnosť.

V kuchyni by nemal chýbať ani vkusný jedálenský stôl a stoličky. Ideálnou voľbou do menších interiérov sú kuchynské rohové zostavy. Do väčšej kuchyne sa bez problémov zmestí klasický jedálenský stôl.

Na záver sme si nechali tip na predajcu, ktorý ponúka moderné kuchynské linky v zodpovedajúcej kvalite. Poobzerajte sa v ponuke okay.sk a dajte svojej kuchyni novú tvár.

Publikované: 09. 07. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková