Ak ste na Liptove ešte neboli, je najvyšší čas zbaliť si batohy

Zahraničným dovolenkám na chvíľu odzvonilo, preto je jediná možnosť užiť si relax a oddych u nás doma na Slovensku. Liptovský Mikuláš je mesto na severe Slovenska rozprestierajúce sa pri rieke Váh medzi Západnými a Nízkymi Tatrami. A pokiaľ ste v tomto regióne ešte neboli, je najvyšší čas zbaliť si batohy.

Prečo sa vybrať na Liptov?

Život v Liptovskom Mikuláši v minulosti oživovali kultúrne a športové podujatia, ktoré sa ale pre aktuálnu situáciu vo viacerých regiónoch rušia. To však neznamená, že nie je čo na Liptove obdivovať.

Nájdete tu športové centrá, ponúkajúce svoje služby hosťom mesta, ale aj iným návštevníkom z celého Slovenska. K dispozícii je vám teraz na jeseň a v zime krytý bazén, aquapark Tatralandia, fitnescentrá a zimný štadión. Po aktívnom športovaní ale nasleduje odpočinok v saunách, soláriách alebo na masážach. Nemenej dôležité je dobré ubytovacie zariadenie, ktorých je na Liptove viac. My vám odporúčame krásne apartmány Jasná.

Ubytovanie sa postará o to, aby ste mali na spoznávanie krás regiónu viac síl

Región Liptov sa rozprestiera na ploche viac ako 2 000 km2. Obklopujú ho najvyššie pohoria Slovenska, kam patria spomínané Tatry a Chočské vrchy zo severu, Nízke Tatry z juhu, Veľká Fatra zo západu a Popradská kotlina z východu.

Liptovom preteká najdlhšia slovenská rieka Váh v dĺžke 65 km. Nachádza sa tu aj najnavštevovanejšia vodná nádrž - Liptovská Mara. Ekonomickými a kultúrnymi centrami Liptova sú Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok. Existuje tu aj veľa zdrojov teplej a sýtenej minerálnej vody, najmä v obciach Bešeňova, Pribilina, Liptovský Ján a iné.

A práve to všetko a oveľa viac môžete spoznávať aj vďaka peknému ubytovaniu na Liptove, kde je možné si telo kompletne zrelaxovať. Tak si zbaľte batohy a vyberte sa do regiónu, kde je veľa príležitostí na zábavu a množstvo krásnej a čistej prírody.;

Publikované: 24. 09. 2020

Kategória: Cestovanie

Autor: Viola Vondráková