Chystáte sa na prechádzku do lesa? V tom prípade si nezabudnite nasledujúce veci!

Les

Máte v pláne ísť na turistiku, prípadne klasickú prechádzku do lesa? Možno to bude znieť ako banalita, no mali by ste sa vybaviť potrebnými vecami. Nič nie je horšie, ako keď až na mieste zistíte, že vám niečo skutočne chýba. Práve preto sme si pre vás pripravili stručný zoznam toho, na čo by ste rozhodne zabudnúť nemali.

Ak sa chystáte do lesa, mali by ste počítať skutočne so všetkým. Týmto vás rozhodne nechceme strašiť, ale skôr motivovať k tomu, aby ste aj pri takýchto veciach mysleli na všetko potrebné. Napríklad, mali by ste počítať s tým, že na vás môže všade číhať nebezpečná zver. Samozrejme, ideálne je, ak sa vyhýbate takým oblastiam. Ako však sami dobre viete, medveď hnedý je zviera, ktoré je rozšírené po lesoch na celom Slovensko. Čo by ste si tak mali zobrať so sebou, aby ste sa vyhli aj takým nepríjemnostiam, ako je, napríklad medveď?

Sprej na medvede

V prvom rade by ste si rozhodne mali zaobstarať kvalitný sprej na medvede. Možno si poviete, že však medveďovi sa určite kvôli spreju nič nestane, no ak je tento produkt vyrobený skutočne kvalitne, môže ho to od vás odlákať a tým pádom aj zachrániť váš život. Okrem iného, do lesa sa vyberte radšej vždy s niekým. Aj to vás totiž môže zachrániť pred nebezpečenstvom. Preto na to dobre myslite.

Náhradné oblečenie

Nikdy neviete, na akú dlhú prechádzku sa od domu vyberiete. Môže vás zastihnúť akékoľvek počasie, preto by ste mali mať so sebou vždy náhradné oblečenie. Postačí aj bunda, ktorá bude nepremokavá a ochráni vás tak od nepriaznivým počasím. Neváhajte si zobrať odolnú obuv, do každého terénu.

Samozrejme, myslieť by ste mali aj na GPS, dostatok vody a jedla. Je to rozhodne veľmi dôležité, a to aj pre oblasti, o ktorých si myslíte, že ich už poznáte.

Publikované: 18. 01. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Viola Vondráková