Tri najkrajšie pláže sveta

Milujete mnohokilometrovej pláže a azúrové pobrežie? Zabudnite na pláže v Chorvátsku a Taliansku, poďte sa s nami pozrieť na najkrajšie pláže na sveta. Relaxácia na ich zlatistom piesku je nezabudnuteľným zážitkom. Rozbite prasiatko a hurá do sveta. Chcete vedieť, ktoré krajiny sa môžu pochváliť najkrajším pobrežím? Inšpirujte sa, nakúpte to najdôležitejšie a vyrazte!

Fernando De Noronha, Brazília

Pláže na ostrove Fernando De Noronha sú podľa mnohých cestovateľov jednotkou v pomyselnom zozname najkrajších pláží sveta. Pláž sa nachádza asi 300 kilometrov od pobrežia Brazílie. Ostrov je pamiatkou UNESCO a osídľuje ho asi 2,000 obyvateľov.

Pláže na ostrovoch v Maldivách

Ostrovná krajina Maledivy sa nachádza v Indickom oceáne na juhozápade od Indie. Zahŕňa 1,192 nádherných ostrovov, ktoré sú pokryté farebnými koraly, bielymi pieskovými plážami a palmami. Maldivy sú ideálnym miestom pre medové týždne, ale ponúka skvelé príležitosti na potápanie a poznávanie miestnej podmorskej fauny.

Anguilla, Karibik

Anguilla je malý a tichý ostrovček v Karibiku, ktorý pokrývajú biele piesočnaté pláže. Pre turistov sú veľmi atraktívne bechderoucí scenérie a tyrkisová voda. Hoci sa na Anguillu pozrie pomerne veľa turistov, zostáva ostrov stále nedotknutý. Zájdite si na Anguillu a navštívte niektorú z tridsiatich nádherných pláží, ktoré právom patrí medzi najkrajšie pláže sveta.

Publikované: 08. 10. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Viola Vondráková