Ako funguje Paysafecard?

Platby na internete sú veľkým hitom a je skvelé, že sa neustále prichádza s novými platobnými metódami, ktoré by boli bezpečnejšie a vďaka tomu aj využívanejšie. Najmä koronavírová pandémia nahrala do kariet online nakupovanie, ale ľudia sú voči zadávaniu vlastných údajov z kreditiek trochu skeptickí. A tak využívajú Paysafecard, ktorá nie je na trhu žiadnou novinkou a pre „strašpytlíkov” je ako stvorená.

Čo je to Paysafecard?

Jedná sa o formu predplateného kupónu, ktorý obsahuje šestnásťmiestny číselný kód. Práve s pomocou tohto kódu budete platiť na internete, či už na klasickej webovej stránke alebo v mobilnej aplikácii alebo v online hrách. Od bežnej hotovosti sa príliš nelíši, čo je mnohým ľuďom veľmi sympatické. Je rovnako anonymný a má rovnakú finančnú hodnotu, ktorú sa na kartu rozhodnete dobiť.

Pomocou tohto predplateného kupónu jednoducho zaplatíte kdekoľvek na internete bez toho, aby ste prišli o zvyšné peniaze. Svoj zostatok je možné kontrolovať, a to pod spomínaným kódom, s ktorým nakupujete online.

Ako Paysafecard funguje?

Ako to teda funguje v praxi a dá sa dobiť Paysafecard cez sms? Účet, ktorý si vytvoríte, bude vašou elektronickou peňaženkou, do ktorej si budete ukladať zakúpené kupóny. Práve tu si tiež budete môcť kontrolovať zostatky na vašom účte.

Kúpiť si tento predplatený kupón je možné priamo bankovým prevodom, ako aj pomocou iných platobných metód. Stačí si dobiť kredit na spomínanom vytvorenom účte, prípadne si čiastku dobiť práve prostredníctvom spomínanej textovej správy, alebo pomocou hotovosti.

A keď budete mať dobité, pri hradení online objednávky platí, že si vyberiete možnosť „áno, akceptujem VOP Paysafecard”. A až sa po kúpe tlačidla zazelená, je úspešne zaplatené bez toho, aby ste museli kamkoľvek písať svoje osobné údaje. Tak ľahké, anonymné a úplne bezpečné to je.

Publikované: 31. 10. 2021

Kategória: Financie a podnikanie

Autor: Viola Vondráková