Čo je to Paysafecard?

Najmä pri využívaní streamovacích platforiem sa stretnete s nutnosťou naplniť Vašu potrebu po zábave. Lenže zadávať niekam svoje údaje z platobnej karty nemusí byť každému človeku veľmi sympatické, preto sa radšej pôžitku z filmov, seriálov, prípadne hier vzdajú. Existuje ale aj iná možnosť, stačí využiť službu Paysafecard. Poznáte ju? Viete, o čo sa jedná?

Bezpečné platenie na internete

Paysafecard je platobná metóda, ktorá ponúka možnosť platiť na internete bezpečne a bez rizika. Hovoríme o druhu predplateného kupónu, ktorý obsahuje šestnásť miestny číselný kód. Ten sa následne použije v aplikáciách, hrách alebo kdekoľvek inde na internete (aj v službách). Používanie karty sa prakticky nelíši od bežnej hotovosti. Ide totiž o čisto anonymný spôsob, ktorý má navyše rovnakú hodnotu ako hotovosť, ktorou kupón dobijete.

Inými slovami ak nechcete platiť kartou na internete, zariaďte si Paysafecard a plaťte len týmto kupónom. Svoj zostatok na karte je možné samozrejme kedykoľvek skontrolovať.

Všetko v jednej peňaženke

Ak pri platení na internete vyžadujete zachovanie anonymity, potom je Paysafecard ideálnym východiskom či riešením. Dohodnutý účet je takou pomyselnou elektronickou peňaženkou, do ktorej si vkladáte zakúpené kupóny. Je vedená ako jednoduchá webová aplikácia, v ktorej sa môžete o zostatku informovať, či už ste kdekoľvek a kedykoľvek.

Ak by došlo k problému alebo by mal človek až príliš veľa otázok, funguje česká aj slovensky hovoriaci podpora.

Ako si zakúpiť predplatené kupóny?

Že vás táto možnosť doslova nadchla? Potom sa pýtate, ako si predplatené kupóny vlastne zakúpiť. Samozrejme možno využiť bankový prevod, použiť ale môžete aj hotovosť či kartu v niektorom z partnerských obchodných miest. Ponúka sa tiež možnosť dobitia prostredníctvom mobilného telefónu, konkrétne teda cez textovú správu.

Publikované: 30. 09. 2021

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková