Dajte si s nami zahrievacie „kolečko“ prípravy na chladnú jeseň

Teplá sezóna sa skončila a na nás čaká už len sychravé počasie a mraky, spoza ktorých sem tam vykukne slniečko. Možno príde aj babie leto, ale tak či onak, s istotou už o pár dní prevezme jeseň nad všetkým svoju kontrolu. Pre nás to znamená, že si budeme musieť nájsť spôsoby, ako sa v chladnom počasí lepšie zahriať. Tak sa do toho pustite a dajte si s nami zahrievacie kolečko.

Prekryte si najviac citlivé miesta

Určite doma máte pekný pletený sveter, mikinu alebo košeľu. Aj keď ste boli dlho zvyknutí nosiť krátke rukávy, na jeseň to chce v oblečení zmenu. Prekryte si nimi najviac citlivé miesta na chlad. Je to oblasť krku, zápästia rúk, členky nôh a uši. Akokoľvek sa budete snažiť zahriať, pokiaľ nebudú tieto miesta v teple, určite sa pocitu zimy nezbavíte.

Dajte si teplý kúpeľ

Zapnite nové ohrievacie teleso do bojlera a naplňte si vaňu teplou vodou. Okrem toho, že vás príjemne osvieži, upokojí vaše unavené svaly a dodá im potrebnú energiu, dobre zahreje.

Uvarte si horúci čaj

Ak vám bojler vypovedal služby a čakáte na nové Electrolux náhradné diely, zahrejte sa nápojom. Zohreje vám telo aj ruky. Môžete si pripraviť čaj alebo kávu. Do kávy je dobré pridať likér a smotanu. Čaj s koňakom je veľmi dobrý, najmä v noci. V lekárni si môžete kúpiť čaj mäty, harmančeka, hlohu, ktoré vám navodia tú správnu atmosféru a teplotný komfort tiež. A samozrejme, vyskúšajte víno! Medzi ruchom každodenného života a domácimi prácami si otvorte fľašu dobrého vínka a pri zaujímavých debatách s celou rodinou si urobte pekný večer.

Skúste viac fyzickej aktivity

Pohyb v chladnom období je veľmi dôležitý, preto by ste si ho mali dopriať čo najviac. Ako iste viete, hranie športu je všeobecne veľmi dobré a prospešné aj pre vašu kondičku a zvýšenie endorfínov v tele. Ak však z konkrétneho dôvodu nemôžete venovať veľa času fyzickým aktivitám, nie je to dôvod ich úplne opustiť. Aj tie najbežnejšie cvičenia vám prinesú veľa potešenia a výhod.

Publikované: 01. 10. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Viola Vondráková