Chcete si byť istí svojou bezpečnosťou na cestách?

Hľadáte spoľahlivý a štýlový motocyklový výstroj? Je pre vás na ceste dôležité pohodlie a kvalita? V tom prípade ste na správnom mieste a čítate ten najlepší článok, ktorý vám s výberom najlepšieho oblečenia a alarmu na motorku pomôže. Časy, kedy ste si na motorku obliekli obyčajné nohavice a tričká sú už dávno preč. Starostlivosť o vlastnú bezpečnosť pri jazde na motorke je dnes na prvom mieste. K nevyhnutnej prilbe pribudli rukavice, bundy a špeciálne nohavice s topánkami. Aby ste pri ich výbere predišli zbytočným problémom, mali by ste zohľadniť nasledujúce faktory:
  • Poveternostné podmienky vo vašej oblasti. Ak žijete v oblastiach s horúcimi letami, musíte vziať do úvahy takú ochranu tela, aby ste nedostali úpal. Pre severné regióny budú zasa preferencie opačné – dôležitá bude ochrana proti vetru pri teplotách len niekoľko stupňov nad 0.
  • Štýl jazdy závisí od vlastností vodiča. No v rámci vlastnej bezpečnosti na cestách by mal byť čo najlepší a bez ohrozenia ostatných účastníkov na vozovke.
Vzhľadom na tieto faktory si môžete vybrať tú správnu súpravu oblečenia, ktorá by mala obsahovať bundu, džínsy alebo nohavice pre motocykle, pevné topánky a špeciálne rukavice na motorku.

Vyberajte podľa materiálov

Pri dlhej ceste na motorke, je veľmi dôležitý normálny prestup tepla. Ak oblečenie nedýcha, môžete na potešenie z jazdy zabudnúť. Zariadenie je často vrstvené, preto si vyberte výrobky tak, aby prvá vrstva dobre odvádzala vlhkosť a teplo. Vonkajšia vrstva by mala chrániť pred vetrom a dažďom, tu bude najlepšou voľbou výrobok z pravej kože. To isté platí pre nohavice. Existujú špeciálne džínsy pre motocykle, ktoré zohľadňujú špecifiká polohy motocyklista, aby nespôsobovali nepohodlie. Majú tiež ochranné prvky, ktoré chránia určité časti tela pred trením. Pri výbere rukavíc venujte pozornosť ich vetraniu a prítomnosti ochranných prvkov. Vodičom sa odporúča, aby si vybrali také výrobky, aby bolo vhodné dosiahnuť na spojku a brzdu.

Vyberte si dobrý alarm na motorku

Taký, ktorý zaistí jej maximálnu bezpečnosť aj bez toho, aby ste boli v jej tesnej blízkosti. Moderný alarm na motorku od Pandory je skvelým riešením, pretože vám poskytne v tomto smere ti najlepšie možnosti. S ovládaním alebo pomocou aplikácie zaistíte jej bezpečnosť veľmi jednoducho a rýchlo.

Publikované: 24. 10. 2019

Kategória: Auto/moto

Autor: Viola Vondráková