Ako vyzerajú aktuálne trendy v interiérovom designe?

0

Dizajn interiérov sa neustále vyvíja s dobou a súčasné trendy nie sú výnimkou. Či už chcete vytvoriť svieži a moderný interiér, alebo útulnú a príjemnú atmosféru, môžete si vybrať z mnohých aktuálnych trendov. Tu sú niektoré z hlavných trendov súčasného interiérového designu – od jasných a výrazných farieb až po organické materiály a udržateľný design.

Farby

Odvážne a jasné farby sú teraz v móde, mnoho majiteľov domov sa rozhoduje pre živé odtiene modrej, zelenej a žltej. Tieto farby pomáhajú vytvoriť veselú a živú atmosféru a je možné ich doplniť jemnejšími odtieňmi, ako je biela, béžová a ružová.

Organické materiály

Prírodné materiály, ako je drevo, kameň a bambus, sú stále obľúbenejšie pre svoje ekologické vlastnosti. Tieto materiály pomáhajú vytvárať hrejivú a príjemnú atmosféru a sú ideálne na dodanie textúry a zaujímavosti akémukoľvek priestoru.

Udržateľný dizajn

Udržateľnosť je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým a mnoho majiteľov domov teraz začleňuje prvky udržateľného dizajnu do svojho interiéru. Patrí sem napríklad energeticky úsporné osvetlenie, recyklované materiály a nábytok z obnoviteľných zdrojov.

Minimalizmus

Minimalistický dizajn sa zameriava na vytvorenie čistého a nepreplneného priestoru. To znamená držať sa neutrálnych farieb, vyhýbať sa neporiadku a používať jednoduchý, funkčný nábytok.

Priemyselný štýl

Priemyselný štýl je v posledných rokoch stále populárnejší vďaka svojej chladnej a mestskej atmosfére. Vyznačuje sa používaním surových materiálov, ako sú odhalené tehly, betón a oceľ, a môže byť zjemnený dotykom zelene, kože a textilu.

Geometrické vzory

Geometrické vzory sú skvelým spôsobom, ako dodať akémukoľvek priestoru vizuálnu zaujímavosť. Môžu byť jemné alebo odvážne, v závislosti od vzhľadu, o ktorý sa usilujete, a dajú sa použiť na stenách, podlahách, nábytku a doplnkoch.

To sú len niektoré z aktuálnych trendov v interiérovom designe. Či už hľadáte modernú a súčasnú atmosféru, alebo útulnú a príjemnú atmosféru, máte na výber z mnohých možností. S trochou kreativity a predstavivosti môžete vytvoriť štýlový a nadčasový interiér, ktorý sa vám bude páčiť mnoho rokov.

Tip a záver: Prečítajte si aj ďalšie zaujímavé články o bývaní v magazíne Forlis!

Publikované: 04. 02. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková