S inhalátorom sa zbaví nádchy aj kašľa každý škôlkár

Máte dieťa chodiace do škôlky a viete, že nech chcete alebo nie, aspoň tu a tam ho budete mať doma s nádchou alebo kašľom? Nemusí to tak byť. Preventívne aj liečebne vie pôsobiť moderný inhalátor. Tie dnešné sú také šetrné a dômyselné, že nevadia ani malým deťom a veľmi im pomôžu.

Prečo práve inhalácia

Oddávna bola a je inhalácia veľmi vychvaľovaná. Je totiž veľmi účinnou zbraňou pred ochoreniami dýchacích ciest, a keď už ochorieme, stačí zvoliť tú správnu prísadu do inhalátora a o pár dní je po chorobe. Moderný inhalátor je tichý, malý, rýchly a ľahko zložiteľný. Práve taký je inhalátor PHILIPS Innospire Go. Skladá sa len z dvoch častí, zloží ho aj babička alebo dedo. Je tichý, rýchly, prenosný, nemá káble ani hadičky. S jeho pomocou môžete inhalovať lieky predpísané doktorom, Vincentku alebo napríklad sterilný fyziologický roztok chloridu sodného.

Ako na údržbu

Nemusíte sa báť zdĺhavého čistenia inhalátora. Stačí hlavicu opláchnuť tečúcou horúcou vodou a potom ju vyvariť alebo použiť sterilizátor. Priestranný a spoľahlivý je napr. parný sterilizátor Philips Avent, kde sa vám zmestia aj detské flašky, cumlíky a iné predmety, ktoré chcete udržiavať v dokonalej čistote. Aby bolo všetko čisté, hodí sa použiť aj pekarbonát sodný, ktorý odstráni všetky usadeniny, hlavne tie, ktoré vznikajú v domácnostiach s tvrdou vodou.

Ideme vykašliavať

Inhalácia hlieny zriedi, ale potom je potrebné dostať ich z tela von. Dieťa nabádajte na smrkanie, a aby vykašliavalo, môžete vykonávať zábavné činnosti. Kúpiť môžete Flow-ball, s ním budete vyfukovať loptičku do vzduchu a držať ju v rovnakej výške čo najdlhšie. Zábavná je aj pomôcka Shaker (O-PEP), ktorá pri fúkaní tvorí vibračné vlny, ktoré sa šíria do dýchacích ciest a uvoľňujú hlieny. Pre väčšie deti aj dospelých sa hodí Threshold PEP. Vyliečte nádchu a kašeľ v počiatku, alebo im predchádzajte. Inhalátor vám pomôže.

Publikované: 12. 01. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Viola Vondráková