Hľadáte kvalitné doplnky do auta? Poradíme vám

Ak ste si práve kúpili nové auto, iste ste sa už začali obzerať po potrebnom autopríslušenstve. Niektoré jeho časti sú povinné, iné si môžete kúpiť, aby vám spríjemnili cestu či ochránili interiér vozidla pred zašpinením. A práve na posledné spomínané sa zameriame v nasledujúcom článku.

Koberčeky do auta

Užitočným doplnkom, ktorý chráni podlahu vozidla pred zašpinením prachom, blatom či roztopeným snehom, sú kvalitné koberčeky do auta. Dotvárajú zároveň vzhľad interiéru. Pri kúpe si môžete vybrať textilné alebo gumené koberce do auta. Textilné koberčeky sa vyrábajú z textílií. Ich nevýhodou je preto ťažšie čistenie. Nemusíte sa však obávať toho, že cez ne prenikne voda alebo iné nečistoty. Gumové koberce do auta sú vyrobené z gumy. Tento materiál dokáže zachytiť tekutiny aj prach. Umožňuje tiež ľahké čistenie. Nečistoty stačí vysypať alebo vyliať a koberček následne umyť mokrou handrou.

Univerzálne alebo presné koberčeky do auta

Na trhu nájdete univerzálne alebo presné koberčeky do auta. Výhodou univerzálnych je najmä nižšia cena. Aby vám na podlahu presne zapasovali, budete ich však musieť orezať. Môže sa tiež stať, že nepriľnú k podlahe rovnako ako presné koberčeky do auta, čo niektorých vodičov môže vyrušovať pri šoférovaní. Ak si vyberiete presné koberčeky do auta vyrobené pre konkrétny typ vozidla, s týmito nedostatkami sa nestretnete. Presné koberčeky dokonale sadnú na podlahu bez potreby ich prispôsobovania. Bývajú tiež vyrobené z kvalitnejšieho materiálu, ktorý predlžuje ich životnosť.

Gumová vanička do kufra

Ochrániť pre znečistením môžete aj dno vášho kufra. Túto úlohu najlepšie splnia gumové vaničky do kufra. Gumové vaničky do kufra si môžete podobne ako autokoberce vybrať presne pre váš typ vozidla. Majú vyvýšený okraj, ktorý v prípade rozliatia tekutiny zabráni jej prieniku na čalúnenie auta. Gumové vaničky do kufra navyše odpudzujú vodu a sú odolné voči poškodeniu. Výhodou tohto materiálu je tiež to, že zabraňuje posúvaniu prevážaného nákladu. Na trhu nájdete aj plastové vaničky do kufra. Aj tento materiál sa ľahko umýva a odoláva všetkým nečistotám. Nevýhodou však je, že takúto vaničku nemôžete v prípade potreby zrolovať.

Publikované: 18. 12. 2019

Kategória: Auto/moto

Autor: Viola Vondráková