Správne akcenty na vytvorenie pohodlného interiéru

V posledných rokoch sa myšlienka luxusného interiéru veľmi zmenila. Doteraz sa za elitu považoval iba interiér nasýtený vysokokvalitnými a prepracovanými materiálmi a predmetmi. Teraz je luxus synonymom pre zdržanlivosť a funkčnosť. Čo to znamená, zistíte, ak si prečítate náš článok.

Materiály

Výhodou dnešnej širokej ponuky je, že na vytvorenie luxusného interiérového dizajnu môžu byť použité rôzne materiály. Masívne dosky, porcelánové kameniny či štrukturálne omietky. Relevantné sú textilné alebo vinylové tapety, štukové lišty, vlysy na dekoráciu stropu. Na podlahy - parkety alebo kameň.

Kvalitný a štýlový nábytok

Aj luxusný nábytok v tejto sezóne zahŕňa kombináciu niekoľkých materiálov. Kombinuje drevo a mramor, rôzne druhy kovov a skla. Všeobecne platí, že základné pravidlo týkajúce sa nábytku je, že čím jednoduchšie, tým lepšie.

Elegantná kuchyňa

Pokiaľ ide o krásnu luxusnú kuchyňu, prírodné materiály sú v nej opäť v móde. Bez ohľadu na štýl, v ktorom je interiér vyzdobený, prírodný kameň bude v móde asi vždy - vyzerá luxusne a príjemne, so svojou typickou funkčnosťou. V kombinácii s výraznými farbami môže vytvoriť v tomto dôležitom priestore významný prvok. Vyskúšajte žulu alebo mramor.

Detaily

Luxusný interiér si nemožno predstaviť bez detailov. Vyskúšajte silu zrkadiel, lesklých plôch nábytkových zostáv alebo kontrast správnych odtieňov. Relevantné sú aj takzvané mokré steny, vertikálne terénne úpravy, úžasné krby a ďalšie predmety, vďaka ktorým bude váš domov skutočne jedinečný. Môžete si ho postupne zariadiť sami, alebo si na celú rekonštrukciu najať odborníka, ktorý sa o všetko postará a vám ušetrí čas a možno aj peniaze. Stačí si dobre vybrať.

Publikované: 01. 10. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková