Moderné jedálenské priestory ako z katalógov o bývaní

V jedálenských priestoroch sa stretáva celá rodina pri chutnom obede, či večeri. Ak túžite po modernej jedálni, v ktorej okrem rodinných príslušníkov plánujete hostiť väčšiu spoločnosť, v tomto prípade nešetrite priestorom. Na čo by ste si ale pri zariaďovaní moderných jedálenských priestorov mali dávať pozor?

Jedálenský stôl – dominanta jedálne

V moderných jedálenských priestoroch je dominantou veľký jedálenský stôl. Vo výnimočných príležitostiach je potreba zväčšiť jedálenský stôl, preto vám odporúčame skôr zainvestovať do rozkladacieho masívneho dreveného jedálenského stola. Farebné prevedenie jedálenského stola, ale aj jedálenských stoličiek je potrebné prispôsobovať farbe drevenej podlahy v jedálenskej časti a farbám kuchynskej linky.

Dobre zladené jedálenské stoličky

Automaticky by ste mali k jedálenským stolom zladiť jedálenské stoličky. Čo sa týka výberu nových jedálenských stoličiek, všímajte si predovšetkým moderný tvar, dokonale profilované operadlo a kvalitu spracovania. Moderné jedálenské priestory ako z katalógov o bývaní disponujú jedálenskými stoličkami, ktoré sa prezentujú krásou prírodného dreva a kvalitou tkanín.

Vytvorte si galériu na stene

Ak chcete mať jedáleň ako z katalógov o modernom bývaní, vytvorte si galériu na stene. Zaveste na steny v jedálni väčšie množstvo obrazov, ktoré budú k sebe farebne, ale aj štýlovo ladiť. Nebojte sa ani výrazných farieb. Jedálenské priestory by mali byť svetlé, veselé, farebné. K tejto „galérii“ budú skvele kontrastovať kvety. Kúpte si kovové stojany, poprípade použite pekné konferenčné stolíky v škandinávskom štýle. Pod jedálenský stôl a stoličky umiestňujte moderný koberec. Výber kobercov prispôsobte štýlu, v akom máte zariadenú jedáleň. Ak máte priestor, umiestňujte do jedálne aj drevený príborník. V prípade, že máte jedáleň prepojenú s obývacou časťou, stačiť vám bude aj klasická komoda ladiaca s jedálenským stolom a obývacou stenou.

Publikované: 31. 08. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková