Školská taška pre prváčika: Ako vybrať tú najlepšiu?

Nástup do prvej triedy je veľká udalosť pre celú rodinu. A s ním prichádza aj dôležitá otázka: Ako vybrať tú najlepšiu školskú tašku pre prváčika?

Aké faktory pri výbere školskej aktovky pre prváka zvážiť?

Na trhu existuje nepreberné množstvo batohov a aktoviek, a tak sa ľahko môžeme stratiť v ponuke. Než sa vrhneme do nákupu, mali by sme si uvedomiť niekoľko kľúčových faktorov:

1. Ergonómia: Školská taška by mala správne sedieť na chrbte a rovnomerne rozložiť váhu. Dôležité sú polstrované a nastaviteľné ramenné popruhy, anatomicky tvarovaný chrbát a hrudný popruh, ktorý zabráni schádzaniu tašky z ramien.

2. Váha: Taška by mala byť čo najľahšia, aby nezaťažovala detskú chrbticu. Ideálna váha je do 1,3 kg.

3. Veľkosť: Taška by mala zodpovedať výške a postave dieťaťa. Horný okraj by nemal presahovať ramená a spodný okraj by nemal byť nižšie ako boky.

4. Praktické vlastnosti: Školská taška pre prváka by mala mať dostatok vreciek a priehradok na všetky školské potreby. Praktické sú reflexné prvky pre väčšiu bezpečnosť na cestách do školy.

5. Design: Nezabudnite na vkus a priania vášho dieťaťa. Školská taška by sa mu mala páčiť, aby ju s radosťou nosilo do školy.

Všetky uvedené body samozrejme platia aj pre školské batohy pre staršie deti.

Tip: Školské tašky STIL

Česko-slovenská značka STIL ponúka široký výber kvalitných a ergonomických školských tašiek pre prváčikov. Tašky STIL sa vyznačujú nízkou váhou, kvalitným prevedením a certifikátmi kvality. Kolekcia sa páči predovšetkým prváčikom, pre ktoré sú k dispozícii celé sety v jednom dizajne.

Veľkou výhodou je aj spolupráca a certifikácia od lekárov a odborníkov, ktorí sa podieľajú na vývoji batohov a aktoviek STIL. To zaručuje, že tašky do školy STIL sú kvalitné a šetrné k detskej chrbtici.

Odporúčanie: Pre prváčikov, ktorí hľadajú ľahkú a pohodlnú tašku s krásnym dizajnom, odporúčame z kolekcie STIL napríklad batoh s motívom vesmíru alebo aktovku s motívom jednorožca.

Pri výbere školskej tašky pre prváčika si dajte záležať na tom, aby spĺňala všetky vyššie uvedené faktory. Školská taška by mala byť pohodlná, praktická a bezpečná, a zároveň by sa mala páčiť vášmu dieťaťu.

Tašky a batohy do školy STIL nájdete na stránkach www.stil.sk.

Publikované: 15. 02. 2024

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková