Vedeli ste, že aj druh prsteňa má vplyv na možnosť úpravy veľkosti?

Pri (samozrejme tajnom) výbere zásnubného prsteňa pre svoju partnerku sa väčšina mužov desí hlavne toho, či trafia správnu veľkosť. Na druhej strane sú tí, ktorí sa s veľkosťou príliš nestresujú a argumentujú tým, že do roka by mal byť zásnubný prsteň nahradený oveľa dôležitejšou svadobnou obrúčkou.

Áno, svadobná obrúčka je dôležitejšia, ale aj zásnubným prsteňom sa bude chcieť pochváliť

A okrem toho, že aj ten najkrajší zásnubný prsteň je len „dočasný“ do okamihu svadby, veľkosť prsteňov sa predsa dá rôzne upravovať. A v niektorých prípadoch dokonca aj o viac veľkostí ako si myslíte. Úprava veľkosti je eventuálne zrejme to, čo mnoho žien, ktorých partneri netrafili veľkosť zásnubného prsteňa, riešilo v poslednom období možno viac ako pred rokmi.

Prečo? Pandémia preložila množstvo svadieb a tak sa zrazu zo zásnubných prsteňov, ktoré mali ženy nosiť len „na chvíľu“, stávali šperky, ktoré zdobili ruky žien dlhšie, ako čakali. Ak ste aj vy vo fáze, že sa chystáte svojej milovanej polovičke podarovať zásnubný prsteň a posunúť tak váš vzťah ďalej a chcete mať istotu, že veľkosť trafíte aspoň v takom rozsahu, aby sa dala dodatočne upraviť, dobre zvážte, aký druh zásnubného prsteňa kúpite.

Jeden diamant nemusí byť len dôsledok šetrenia, ale aj premysleného výberu

Aký má možnosť dodatočnej úpravy a druh prsteňa súvis? A vôbec, podľa čoho sa vyberajú prstene? Napríklad pri luxusných zlatých náušniciach je to jasné, treba sa zameriavať na tvár ženy, ale pri prsteňoch?

Ak najskôr nezoberieme do úvahy to, že by mal byť zásnubný prsteň čo najviac upravovateľný, čo sa veľkosti týka, rozhodujúcim faktorom je „jednoducho“ vkus vašej partnerky. Ak bežne nosí prstene, pokúste sa vybrať taký zásnubný, ktorý budete dizajnovo podobný týmto prsteňom. A čo ak prstene nenosí? Potom budete musieť štýl buď skúsiť trafiť, alebo nenápadnými otázkami zistiť aké prstene sa jej páčia.

V prípade, že chcete mať istotu, že ste pre výber správnej veľkosti spravili maximum, vyberajte prstene s jedným drahým kameňom, takzvané solitéry. Pri nich je totižto možná úprava veľkosti v najväčšom rozsahu.

Zdroj obrázka:

Autor: ELENA PETRUNEVA / Shutterstock.com

Publikované: 25. 10. 2021

Kategória: Praktické rady

Autor: Viola Vondráková