Farebné kontaktné šošovky

Vývoj v oblasti produktov na zlepšenie zraku ide celkom zaujímavým tempom dopredu. Najprv to boli klasické okuliare, neskôr jedinečné kontaktné šošovky. Okrem toho, že práve u nich dochádzalo k rôznym pozitívnym zmenám v rámci materiálu a tiež vlastností, nemožno opomenúť ani fakt, že vznikli aj jedinečné farebné kontaktné šošovky.

Ako farebné kontaktné šošovky vyzerajú?

Ak ste sa s nimi ešte nikdy nestretli, je treba povedať, že sa jedná skutočne o to, čo sa skrýva za ich názvom. Kým klasická bežná šošovka je číra a zaisťuje maximálnu transparentnosť, tak šošovka farebná je vyrobená tak, že pri pohľade cez ňu je možné vidieť konkrétne farební odtieň.

Aké farby dominujú?

Že sú farebné kontaktné šošovky celkom veľkým hitom, jasne ukazuje aj to, nakoľko bohatá je ponuka jednotlivých možností. Keď sa pozrieme na najobľúbenejšie farby, rozhodne je to odtieň zelený, rovnako ako farba modrá, alebo aj hnedá. Nič výnimočné však nie je ani to, že si konkrétna osoba vezme šošovky v šedej, rovnako ako aj čierne, alebo napríklad aj fialovej farbe.

Prečo je nosiť a prečo sú obľúbené?

Dôvodom je predovšetkým zmena. Kto si vezme farebné šošovky, ten sa môže stať behom chvíle niekým úplne iným. Ideálne pre toho, kto chce zmeniť svoj image. Môžu však mať aj praktický význam. Vďaka farebnému odtieňu a možnosti krytia možno vďaka nim pomerne dobre zakryť aj drobné jazvy, ktoré sa na očiach objavujú. Aj to môže byť jeden z dôvodov.

Sú v rade rôznych typov

Aby boli farebné šošovky vybrané správne, je potrebné najprv zvoliť to, či pôjde o riešenie dioptrické, alebo riešenie nedioptrické. A to podľa toho, či máte neb o nemáte problém so zrakom. Ďalej existujú ako varianty označované ako krycia, tak i tónované. Špeciálnym segmentom je potom taký druh šošoviek, ktoré neponúknu len inú farbu, ale dokážu ponúknuť aj unikátny efekt, ktorého možno v rámci oka docieliť.

Publikované: 07. 03. 2018

Kategória: Lifestyle

Autor: Viola Vondráková