Máte pokazené trávenie? Takto ho vyriešite!

Stalo sa vám už niekedy, že ste pociťovali nadúvanie, plynatosť, poprípade ste trpeli hnačkou? Nezúfajte, nie ste prví ani poslední. Je to stav, ktorý postihne raz za čas každého. Ako to však účinne vyriešiť? Toto sú naše tipy! To, že vás občas postihne hnačka alebo nadúvanie je spôsobené, predovšetkým, zlým stravovaním. Každý z nás má iné zvyky v stravovaní. Ak však zlé trávenie pociťujete často a pravidelne, mali by ste to riešiť. V tomto článku vám prinášame tipy, ako sa zbaviť pokazeného trávenia a ako sa mu vyhýbať. Neváhajte sa tak inšpirovať, určite sa to oplatí.

Konzumujte viac vitamínov

Do jedálnička by ste mali zakomponovať viac ovocia a zeleniny. Práve tieto potraviny obsahujú veľké množstvo vitamínov. Neváhajte konzumovať aj viac rýb, ktoré obsahujú veľké spektrum výživných látok. Výborným riešením sú aj doplnky stravy, ako napríklad Allicor. Ide o cesnakovú sušinu, ktorá má priaznivý vplyv na tráviace funkcie. Zabezpečuje uvoľňovanie účinných látok, a to priamo až v tenkom čreve. Vďaka tomu je ochránená aj celá žalúdočná sliznica, ktorá by mohla byť v opačnom prípade podráždená. Výživové doplnky však nezabúdajte kombinovať aj so zdravou stravou, ktorá je v tomto prípade viac než nevyhnutná.

Dodržiavajte pitný režim

Ak chcete mať zdravé trávenie, určite nezabúdajte na pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Skvelou alternatívou je bylinkový alebo zelený čaj. Pitný režim je dôležitý aj z hľadiska okysličenia buniek. Vďaka pitnému režimu budete viac vládať a budete mať lepšie trávenie, bez akýchkoľvek komplikácii.

Viac sa hýbte

Dobré trávenie je až v momente, keď sa dostatočne hýbete. Určite by ste nemali robiť to, že budete celé dni len ležať na gauči. Hýbať by ste sa mali pravidelne, aby ste mali správne trávenie a aby všetko fungovalo, tak, ako má.

Publikované: 12. 09. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Viola Vondráková