Nevlastníte sušičku? Vyberte si sušiak na bielizeň podľa typu použitia

Pranie bielizne je každotýždenná záležitosť v nejednej domácnosti. A zatiaľ čo v niektorej sa tento proces značne uľahčuje tým, že sa kúpi sušička na bielizeň, inde sa treba spoľahnúť na sušiak. Našťastie je niekoľko variantov, ako usušiť bielizeň. Prvý je automatická sušička, druhý je stropný sušiak v kúpeľni alebo na balkóne, skladací alebo vonkajší sušiak. Varianty sú v ponuke podľa použitia a hlavne možností. Poďme sa zoznámiť s typmi, ktoré sú na trhu v predaji.

Nezabúda sa ani na stojanové alternatívy, ktoré dnes môžeme označiť za úplnú klasiku. Hovoríme o pomerne skladnom riešení, ktoré však v čase, keď sa bielizeň suší, môže trochu prekážať. Keď sušiak nepoužívate, ľahko sa zloží aj s dvoma vyklápacími krídlami a schová napríklad do komory alebo za záves v obývacej izbe.

V súčasnej dobe existuje niekoľko alternatív, z ktorých jedna je vertikálna poschodová verzia. Tento typ stojanového sušiaku trochu pripomína regál, ale do menších bytov sa viac, než hodí.

Pokiaľ patríte k majiteľom záhrady, potom pre vás budú tou najlepšou cestou vonkajšie sušiaky na bielizeň, ktoré budete využívať hlavne v letných a jarných mesiacoch. Spravidla sa umiestňujú do zeme pomocou vrutu alebo betónu a ich vrchná časť je otočná, čo zaisťuje pohodlnú manipuláciu.

Publikované: 30. 03. 2022

Kategória: Bývanie | Praktické rady

Autor: Viola Vondráková