Praktické tipy, ktoré vám uľahčia výber sedacej súpravy

Sedacia súprava je neoddeliteľnou a dosť možno aj najdôležitejšou súčasťou obývacej izby. Ak vás to na vašu existujúcu sedačku príliš neláka, pretože vám neposkytuje dostatočný komfort, a navyše vo vás nevzbudzuje emócie svojím štýlovým dizajnom, dajte jej výpoveď. Pozvite si domov nábytok, ktorý vám bude každý deň robiť radosť a reprezentovať váš vycibrený vkus. Ak si neviete s výberom sedacej súpravy rady, dajte na naše praktické tipy!

Tvar hrá dôležitú úlohu

Pri výbere sedacej súpravy berte ohľad na dispozície interiéru. Sedačka by mala byť dostatočne priestranná, ale zároveň neprekážať. Do menšej obývacej izby sa hodí klasická, do väčšej zase rohová sedacia súprava. Tá môže poslúžiť aj ako optická bariéra, ktorá miestnosť rozdelí na dva menšie sektory. Prihliadnite tiež na to, ako ju budete vyžívať. Na občasné spanie je ideálna rozkladacia sedačka, avšak nezabudnite na to, že zo zdravotnéh hľadiska nie je vhodná na každodenné prespávanie.

Koža, textil alebo niečo iné?

Veľmi dôležitý je aj výber „správneho“ materiálu. Koža je drahšia, ale evokuje luxus a ľahko sa udržiava. Textilné čalúnenie je menej nákladné, ale rýchlejšie sa opotrebuje. V súčasnej dobe je na trhu veľa alternatívnych materiálov a každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Povrch sedacej súpravy by mal byť v každom prípade príjemný na dotyk a dobre sať pot.

Hlavne, keď je krásna

Nebudeme si nič nahovárať, hlavným kritériom býva dizajnové spracovanie, ktoré je pre nás často oveľa dôležitejšie ako funkčnosť a odolnosť. Napriek tomu sa však nenechávajte príliš uniesť a zohľadnite to, v akom duchu sa nesie zvyšok obývacej izby. Sedacia súprava by mala byť dominantou a zároveň v dokonalej harmónii s ostatnými interiérovými prvkami. Pokiaľ sa ju nechystáte v najbližších niekoľkých rokoch meniť, stavte na klasickejšie tvary. Ak vás však uhranie osobitý dizajn, ktorý ide ruka v ruke s najnovšími trendmi, prečo nie.

Kde nakupovať?

Máte v tom ešte väčší zmätok, než na začiatku? Tak ešte raz, pre poriadok. Vaša nová sedacia súprava musí byť krásna, praktická a kvalitná. Jedine tak vás bude priťahovať ako magnet a budete na nej radi tráviť čas.

N záver by sme radi odporučili bohatú ponuku klasických i rohových sedacích súprav, ktoré nájdete na www.okay.sk. Či už túžite po elegantnom minimalistickom modeli, nestarnúcej klasike alebo futuristickom dizajne, prídete si na svoje. Renomovaný predajca ponúka neodolateľný pomer ceny a kvality, a skvelý zákaznícky servis.

Publikované: 09. 07. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková