Proteínová diéta proces chudnutia zjednodušuje a urýchľuje

Radi by ste zhodili nadbytočné kilá, ale stále sa nedarí? Testujete na sebe rôzne diéty, cvičíte o sto šesť, ale nevidíte výsledok? Pravdepodobne ste ešte nenatrafili na proteínovú diétu. Tá funguje spoľahlivo! Výhodou je, že počas dní neprichádzate o svalovú hmotu a neriskujete jojo efekt. Čítajte ďalej a zistite, ako proteínová diéta funguje.

Pýtate sa, čo je proteínová diéta? Základom sú proteínové jedlá, vďaka ktorým do seba dostanete viac bielkovín ako pri bežnej strave. Tieto jedlá dopĺňate zeleninou, aby ste získavali aj dostatok vlákniny a vitamínov. Čo v proteínovej diéte chýba, sú sacharidy. A v tom spočíva celý efekt.

Proteínová diéta má štyri fázy. V prvej fáze je príjem sacharidov obmedzený na minimum. Telo zrazu nemá z čoho brať energiu, a tak začne využívať uložené tuky. V ďalších fázach sa postupne vraciate k bežnému jedálničku - ale ruku na srdce, sladkosťami a hranolkami by ste sa určite pchať nemali.

Vďaka vysokej dávke bielkovín počas diéty chudnete naozaj iba tuky, svalová hmota vám zostáva. Chudnutie s proteínovou diétou je preto bezpečné a zdravé. A pretože je jedálniček obsiahly a počas dňa vás núti skonzumovať celkom dosť potravín, nestane sa, že by ste trpeli od hladu. Taký pocit nastáva len počas prvých dní, kým si na nové stravovanie bez sacharidov zvyknete.

Rovnako ako iné diéty aj tá proteínová sa musí držať poctivo a nesmie sa pri nej podvádzať, aby bola efektívna. Veríme ale, že proteínové nápoje vám zachutia a že budete prísne pravidlá diéty dodržiavať poctivo. Schudnúť a mať ideálnu váhu je veľmi dôležité. Zatiaľ čo pár kíl navyše pôsobí len nespokojnosť, vysoká nadváha a obezita majú zlý vplyv na zdravie. Trpia najmä srdce alebo kĺby.

Publikované: 28. 09. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Viola Vondráková