Prečo je sex vo vzťahu tak dôležitý a potrebný?

Ako ľudia máme svoje potreby. Oceníme dobré vínko, chutnú kávu alebo dobrú večeru. Chuťové poháriky však nie sú jediným zmyslom, ktorý máme. K svojmu pohodliu a spokojnosti potrebujeme aj blízkosť milovanej osoby, možnosť s ňou zdieľať svoje radosti, ale aj starosti. Prežívať intímne chvíle a mať sex. Nebáť sa o ňom vo vašom vzťahu hovoriť a ešte lepšie ho aj pravidelne praktizovať. Má to niekoľko výhod, o ktorých si niečo málo teraz povieme.

Budete odolnejšie

Napodiv, zdá sa, že pravidelný sexuálny život prospieva vášmu imunitnému systému. Už v roku 1999 vedci z Wilkes Univerzity v Pensylvánii zistili, že ľudia, ktorí majú sex aspoň dvakrát týždenne, majú výrazne vyššiu hladinu protilátok ako tí, ktorí nemajú také šťastie. Ak patríte do tejto skupiny aj vy, pretože ste nenašli vhodného partnera, skúste sex zoznamku. Vaša imunita predsa za to stojí.

Sex znižuje tlak

Ďalšia štúdia o „vedľajších účinkoch“ sexu ukázala, že pohlavný styk môže významne znížiť krvný tlak (najmä systolický). Ale - a to je opäť divné - je to o sexuálnom styku. Iné formy sexuálnych hier (napríklad masturbácia) taký účinok neposkytujú. Pokiaľ by mal partner problém s výkonom, vyskúšajte Viagru alebo jej generiká. Prípadne skúste prekrviť a vzrušiť jeho aj vaše telo inou fyzickou aktivitou.

Sex znižuje riziko úmrtia na infarkt

Ďalšia štúdia ukázala, že tí, ktorí majú sex najmenej dvakrát týždenne, majú polovičnú pravdepodobnosť úmrtia na infarkt ako osoby, ktoré majú menšiu pravdepodobnosť, že budú v posteli.

Orgazmus je liek proti bolesti

Tejto téme sa venuje viac ako jedna štúdia a vo všeobecnosti je záver jasný: hormóny, ktoré blokujú receptory bolesti a zvyšujú prah bolesti, sa tvoria pri orgazme. Mimochodom, existuje dôkaz, že masturbácia môže znížiť bolesť počas menštruácie.

Sex zlepšuje spánok

A na záver to najdôležitejšie. Ak sa chcete konečne dobre vyspať, skúste si užiť viac sexu. Faktom je, že orgazmus vyvoláva uvoľňovanie hormónu prolaktínu, ktorý spôsobuje ospalosť. Ak teda máte problémy s prehadzovaním sa v posteli, viete, čo máte robiť.

Publikované: 18. 09. 2019

Kategória: Lifestyle

Autor: Viola Vondráková