Sprievodca pri výbere nových obrazov

Obrazy sú dôležitou dekoráciou snáď v každej miestnosti. Časom sa však stanú nemodernými a my začneme uvažovať nad úplnou výmenou starých obrazov. Ak potrebujete nové obrazy, poradíme vám, ako si vybrať pekné moderné obrazy.

Vyberajte podľa dominantných farieb

Nové obrazy vyberajte predovšetkým na základe farieb. Ak máte zariadenú miestnosť v určitých farbách, ktoré spolu navzájom ladia, bolo by zlé, keby ste priestor „rozbíjali“ inými farbami. Priestor, čiže miestnosť by vyzerala chaoticky. Ak by ste si chceli vyberať obrazy na internete, nájdite si taký e-shop, ktorý vám umožní vytriediť si obrazy v ponuke na základe farieb. Ak napríklad potrebujete, aby dominantnou farbou obrazu bola zelená, vyklikajte si vo filtri zelenú. Takto si uľahčíte výber a nebudete tak musieť tráviť dlhé hodiny hľadaním vhodných obrazov.

Vyberajte podľa miestnosti

Ak chcete moderné obrazy do obývačky, vyberajte si ich v sekcii obrazov do obývačky. Vždy hľadajte v takých e-shopoch, kde majú roztriedenú ponuku obrazov nielen podľa farieb, ale aj podľa miestností. Obrazy do obývačky sú iné ako obrazy do kuchyne. Napríklad do obývačky si zákazníci vyberajú veľké obrazy na plátne, poprípade s 3D motívmi. Do kuchyne si vyberajú viacdielne obrazy s prírodnými motívmi, poprípade malé obrazy s motívmi potravín a bylín.

Vyberajte podľa štýlu bývania

Abstraktné obrazy by ste do minimalisticky zariadených izieb pravdepodobne nedávali. Pri výbere nových obrazov do izieb vyberajte aj podľa štýlu, v akom máte zariadenú domácnosť, resp. miestnosť. Ak máte radi minimalizmus, vyberajte minimalistické obrazy v minimalistických farbách. Okrem týchto kritérií samozrejme zohľadňujte aj cenu. Pri výbere je dôležité všímať si aj kvalitu rámov obrazov. Musia byť pevné a musia farebne ladiť k nábytku v miestnosti.

Publikované: 31. 08. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková