Draslík a jeho benefity: Na čo všetko sa využíva a prečo je tak obľúbený?

Draslík patrí medzi minerály, ktoré majú veľmi dôležitú úlohu pri fungovaní organizmu. Vo všeobecnosti ide o elektrolyt, ktorý je nevyhnutný v rámci mnohých telesných procesov. V nasledujúcich riadkoch tohto článku sa pozrieme na benefity draslíka v tele a tiež na to, prečo je jeho dostatočný príjem dôležitý pri udržaní zdravia. Tak, poďme na to!

Minerály sú v tele veľmi dôležité a zohrávajú skutočne mnohé kľúčové úlohy v organizme. Preto je potrebné ich pravidelné dopĺňanie. Napríklad, prostredníctvom výživových doplnkov alebo stravy, v ktorej sa nachádzajú. Čo sa týka draslíka, odporúča sa užívať najmä výživové doplnky. Pri ich výbere sa však dobre zamerajte najmä na zloženie. Odporúčame produkt Draslík, ktorý je od výrobcu Naturvita. Vyniká jednoduchým užívaním a benefitmi, ktoré so sebou prináša. Práve vďaka tomu sa považuje aj za obľúbený doplnok stravy. Prečo sa však oplatí jeho užívanie?

Reguluje krvný tlak

Medzi hlavné benefity draslíka patrí rozhodne jeho schopnosť regulovať krvný tlak. Práve draslík totiž napomáha pri znižovaní množstva sodíka v tele a podpore relaxácie cievnych stien. To zabezpečuje zníženie tlaku na cievy a zároveň aj srdce. Správna rovnováha medzi draslíka a sodíkom je dôležitá aj v rámci udržania normálnych hodnôt krvného tlaku.

Zabezpečuje správnu funkciu svalov

Vedeli ste o tom, že draslík je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov. Dokáže totiž napomôcť pri uvoľňovaní svalových vlákien a riadení svalových kontrakcií. To znamená, že ak máte nedostatok draslíka, môže to viesť aj ku vzniku svalových kŕčov, prípadne vyššej slabosti. Aj na základe toho môžete spozorovať deficit draslíka a doplniť ho vhodnými spôsobmi.

Samozrejme, draslík prináša aj ďaleko viac benefitov. Podporuje zdravie srdca, zabezpečuje rovnováhu tekutín v tele a stimuluje nervový systém.


Publikované: 09. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Viola Vondráková