Mobilná klimatizácia - áno, alebo nie?

Letné horúčavy núti k obstaranie klimatizácia čoraz viac ľudí. Nie každý je však spočiatku presvedčený o tom, že by mal "na pevno" inštalovať delenou klimatizáciu, a preto začne uvažovať o kúpe mobilné klimatizácie. Je to dobrá voľba?

Čo to vlastne prenosná (mobilná) klimatizácie je?

Prenosná klimatizácia je zariadenie, ktoré slúži na ochladenie vzduchu v interiéri počas teplých letných mesiacov. Skladá sa z vnútornej jednotky, ktorou je jednoducho možné umiestniť kamkoľvek do priestoru, a z odvodné hadice, ktorá slúži na odvod teplého vzduchu z miestnosti. Hadica má priemer cca 15-20 cm a vyvádza sa buď cez okno alebo pootvorené dvere. Tip: Ako si správne vybrať mobilnú klimatizáciu?

Výhody a nevýhody mobilné klimatizácie

Medzi hlavné výhody mobilnej klimatizácie patrí možnosť umiestnenia kdekoľvek v miestnosti a veľmi jednoduchá manipulácia. Tiež nevyžaduje odbornú montáž ani žiadny stavebný zásah, a tým pádom je používanie klimy možné ihneď po zakúpení. K ďalším výhodám patrí nižšia obstarávacia cena oproti klasickej nástenné klimatizáciu. Prenosná klimatizácia má však aj určitá negatíva. Jedným z najväčších je neefektívne chladenie, pretože hadice slúžiace pre odvod teplého vzduchu z miestnosti je vedená cez otvorené okno / dvere, a tým pádom sa do interiéru znovu cez otvory dostáva teplý vzduch. O to viac musí zariadenie pracovať a vzduch ochladzovať, čím vzniká ďalšia povinnosť, a to časté vylievanie vzniknutého kondenzátu - vody v odkvapovej miske. Túto nevýhodu je možné eliminovať vybudovaním ventilačných otvorov. Ďalšou nevýhodou je väčšia hlučnosť, čo sa však netýka všetkých modelov na trhu. Je potrebné starostlivo porovnávať a nájsť model, ktorý vás pri ochladzovaní interiéru nebude rušiť.

Akú značku mobilné klimatizácie zvoliť?

Dobrou voľbou sú kvalitné mobilné klimatizácie DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a Dantherm, ktoré nájdete u špecializovaného predajcu na klimatizace.zde.cz. Spoločnosť EPROFI.CZ s.r.o. zároveň ponúka aj ďalšie sortiment - napríklad vibračné dosky (česky - vibrační desky), odvlhčovače či stavební diamantové pily. Bez ohľadu na dopytované tovar sa vždy môžete spoľahnúť na prvotriedny zákaznícky servis a kvalifikovanú pomoc pri výbere.

Publikované: 14. 08. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková