Podporte svoje trávenie ľahko a jednoducho: Ako na to?

Náš tráviaci systém je veľmi špecifický a rozmanitý. Avšak, ak chcete, aby fungoval správne, mali by ste sa oňho aj dôkladne starať. V tomto článku vám prinášame odporúčania, ako podporiť trávenie ľahko a čo najviac efektívne. Tak, poďme sa na to pozrieť!

Raz za čas nastanú situácie, kedy jednoducho trávenie nefunguje tak, ako by malo. Môžu sa vyskytnúť tráviace ťažkosti, medzi ktoré patrí napríklad plynatosť, nafukovanie či bolesť brucha. Chcete sa týmto ťažkostiam vyhnúť? Dá sa to a nie je to žiadna veda. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame odporúčania, ktoré vám zaručene posilnia funkcie trávenia. Tak, poďme sa na to pozrieť.

Zdravá strava

Základom je zdravá strava. Mali by ste obmedziť konzumáciu nezdravých, mastných a tučných jedál. Do jedálnička zaraďte viac ovocia, zeleniny a jedlá s obsahom vlákniny. Pokiaľ budete prijímať dostatok vitamínov a minerálov, odzrkadlí sa to na zlepšení vašich tráviacich funkcií. Dôležité je, aby ste jedli vyváženú stravu a aby bola čo najviac pestrá. Váš tanier by mal obsahovať dostatok bielkovín, sacharidov, tukov, ale aj ďalších prospešných zložiek.

Výživové doplnky

Je pochopiteľné, že strava v niektorých prípadoch neobsahuje dostatok živín. Preto je na mieste tieto zložky doplniť produktami, ktoré sa nazývajú aj výživové doplnky. Skvelým riešením je produkt Allicor Forte od od českého výrobcu Naturvita, ktorý obsahuje komplex účinných látok. Vyniká svojimi zdravotnými benefitmi, pretože do vysokej miery podporuje trávenie a život prospešných baktérií v črevách. Doplniť to môžete aj o užívanie probiotík, ktoré tiež podporujú trávenie.

Na zlepšenie trávenia je skvelý aj pohyb. Keď sa budete hýbať, vaše trávenie bude na tom určite lepšie, ako keby ste len celý deň sedeli alebo ležali. Podporíte tak aj celkové zdravie, nielen zdravie trávenia.


Publikované: 14. 09. 2023 / Aktualizované: 20. 09. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jana Sýkorová