Pomôžte svojim vypadávajúcim vlasom vhodnou starostlivosťou

0

Nemusíte sa narodiť s dokonalou tvárou, napriek tomu môžete byť považovaní za fešáka či krásavicu. Mnohé nedostatky totiž zakryje dokonalá hriva. Ale naopak, pokiaľ nám príroda krásne vlasy nedopriala, dokonca nám vlasy vypadávajú, rednú a plešatieme, nielenže náš vzhľad prestáva byť atraktívnym a dokonalým, ale naviac prichádzame o sebavedomie, čo sa prejaví v mnohých životných situáciách. Poďte so svojimi padajúcimi vlasmi konečne niečo robiť.

Vlasy padajú ženám aj mužom, ale úplne bezmocní nie sme

Naše vlasy náš môžu opúšťať skôr, ako nastane ich čas. Pokiaľ to tak je, vlasový porast nám redne a vlasy nám nedorastajú do žiadanej dĺžky. Môžu nám tiež prestať rásť úplne a po vypadnutí nám na hlave zostávajú dlhodobo či trvalo lysé miesta. To už je veľký problém, ktorý vyžaduje riešenie.

Vypadávanie vlasov môže spôsobiť nevhodná mechanická, tepelná či chemická starostlivosť. Vlasy tiež padajú po pôrode, v prípade deficitu niektorých látok v tele, často preto napríklad pri diétach a rôznych ochoreniach. U žien aj u mužov je typické hormonálne vypadávanie. Androgénne u mužov vedie k plešatosti. Má dedičný základ, ale napriek tomu existujú systémové opatrenia, ktoré mu vedia zabrániť, či ho zmierniť. U žien často nastáva v menopauze. Naše vlasy ovplyvňujú aj rôzne ochorenia, či ich liečba.

Najprv trychológia, potom fytoterapia

Poďte svojim vlasom pomôcť. Nechajte si urobiť trichologické vyšetrenie príčin padania vašich vlasov. Vďaka jeho výsledku je potom možné zvoliť vhodnú fytoterapiu. Andopa – Hair&Salon’s ponúka kvalitnú vlasovú fytokozmetiku Kyklos, ktorá dokáže pomôcť s vypadávaním vlasov. A keďže potiaže svojich vlasov by sme obvykle mali hľadať pol roka pred tím, ako sa objavili, je určite vhodná aj prevencia. Produkty Kyklos je možné požívať aj ako prevenciu proti padaniu vlasov. Vyskúšajte vynikajúcu kozmetiku tímu Jean Paul Mynè, ktorá vznikla v spolupráci s Dr. Andrea Cardiny – lekára špecializujúceho sa na trichológiu a fytoterapiu.

Publikované: 31. 01. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Viola Vondráková