Moderné funkcie pračiek

Bez práčky sa dnes nezaobíde žiadna domácnosť. Môžete si byť istí, že ani vaša nebude žiadnou výnimkou. Ak plánujete jej kúpu, pozrite sa na moderné funkcie práčok. Tie jasne ukazujú, ako výrazne sa táto oblasť posunula vpred.

Zváženie bielizne

Len málokedy presne viete, koľko bielizne do práčky dávate. A tak ju jednoducho naplníte a zvolíte niektorý z programov. Moderné funkcie pračiek sú dnes založené na to, že vaša bielizeň vie zvážiť. A prečo to robia? Podľa hmotnosti, teda množstvo bielizne následne upraví prací program. A ak je hmotnosť vyššia ako možnosti práčky, je proces ukončený, čím je eliminované možné poškodenie.

Optimálne dávkovanie pracieho prostriedku

Málokedy sa vám podarí dať presne toľko pracieho prostriedku, koľko je s ohľadom na množstvo bielizne potreba. Štatistiky uvádzajú, že väčšina ľudí dáva pracieho prostriedku viac, než je nutné. Preto na rad prichádzajú moderné funkcie práčok, ktoré zabezpečia, že prostriedok bude dávkovaný v takom množstve, koľko je potrebné. Síce sú také práčky drahšie, ale na druhú stranu bude každé pranie lacnejšie, čo znamená určitú návratnosť.

Bielizeň nezatuchne, ani sa nekrčí

Aj to patrí medzi moderné funkcie dnešných práčok. Ak sa vám niekedy stalo, že ste bielizeň zabudli v práčke niekoľko hodín po vypraní, a to následne zatuchnutý, museli ste prať znovu. Pri moderných práčok sa vám to nestane. Po vypraní sa čas od času pretočí bubon, čím sa bielizeň prevzdušní. Navyše tento postup eliminuje aj prípadné krčeniu.

Ovládať práčku možno odkiaľkoľvek

Aj toto je možné. Rôznych mobilných aplikácií, ktorými možno niečo ovládať na diaľku, je celý rad. A rovnaké to môže byť v súvislosti s práčkou. Možno ju naprogramovať, zapnúť aj vypnúť, rovnako ako môžete ľahko vidieť aj to, kedy nastane ten čas, kedy bude prací proces definitívne u konca. Vďaka šikovnému mobilnému telefónu zistíte všetko v podstate odkiaľkoľvek.

Publikované: 04. 04. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Viola Vondráková